Підрозділи лікарні:

Обласний центр лептоспірозу

Природнокліматичні умови Чернігівщини, наявність лісів, великої кількості річок, озер, ставків, боліт сприяють збереженню і поширенню такої природно-осередкової інфекції, як лептоспіроз. Епізоотична ситуація з лептоспірозу в області протягом останніх 15 років залишається напруженою. Випадки захворювань мають спорадичний характер і епідеміологічно не пов’язані один з одним.

Захворюваність має чітко виражений сезонний характер. На липень-жовтень припадає до 60% випадків.
Частіше хворіють чоловіки працездатного віку, це пояснюється їх активним контактом з природними осередками.

Найбільш ймовірні обставини зараження збудником лептоспірозу у природних осередках – при купанні, риболовлі, заготівлі сіна в болотистих місцевостях. Цей шлях зараження багато в чому обумовив сезонний підйом захворюваності.
При контакті із сільськогосподарськими тваринами і гризунами, при роботі у приватних господарствах захворювання реєструється протягом року.

Враховуючи складну епідемічну ситуацію з лептоспірозу по області згідно наказу №5 УОЗ Чернігівської облдержадміністрації від 14.01.94р. на базі інфекційного та реанімаційного відділень Чернігівської міської лікарні №2 організовано обласний центр по лікуванню хворих на лептоспіроз.

Центр є лікувальним, координуючим, організаційно-методичним центром по даній проблемі в Чернігівській області.
Задачі центру

  1. Надання лікувально-консультативної допомоги лікувальним установам області.
  2. Госпіталізація на себе хворих з лептоспірозом у випадку їх транспортабельності.

Порядок госпіталізації хворих

  1. Госпіталізація хворих здійснюється після попереднього узгодження по телефону з керівником бригади або з обласним інфекціоністом, доводиться до відома адміністрації лікарні.
  2. У випадку наявності ознак інфекційно-токсичного шоку, ДВС синдрому, мерехтливої аритмії, гострої ниркової та печінкової недостатності, енцефалопатії в обов`язковому порядку проводиться виклик бригади на себе через «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
  3. Транспортування здійснюється спеціальним транспортом у супроводі лікарсько-сестринської бригади.
  4. Обов`язковою умовою є наявність докладної виписки із історії хвороби та дані епіданамнезу.

Керівником центру є завідуючий інфекційним відділенням – Ворона Світлана Григорівна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров  я Чернігівської ОДА

Телефон: (0462) 3-10-30