Підрозділи лікарні:

Історія

Історія лікарні.

Народження лікарні відбулося в чудовому за красою, зручному за розташуванням місці, за ексклюзивним проектом Київського державного проектного НДІ зусиллями генерального підрядника БМУ "Житлобуд-1".

Хрещеними батьками були головний лікар Фаль Володимир Петрович та заслужений будівельник України Макаренко Олександр Іванович. Народження відбувалося на зламі епох: могутньої держави Рядянського Союзу вже не стало, а незалежна Україна тільки народжувалася.

В грудні 1990 року була здана перша черга - сучасна двоповерхова будівля інфекційного відділення на 60 ліжок з боксованими палатами та автономною системою очищення стоків. І досі цей проект не має аналогів в Україні.

 

Офіційне ж відкриття Лікарні відбулося 18 червня 1992 року. Поліклініка на 1 тис. відвідувань в зміну з територією надання медичної допомоги спочатку 68 тисячам мешканців м. Чернігова, а надалі - більш ніж 85 тис. Стаціонар, в якому розгорнуто було 11 клінічних відділень на 600 ліжок. Параклінічні служби: діагностичне відділення, паталого-анатомічне, фізіотерапевтичне, рентгенологічне, клініко-біохімічна та бактеріологічна лабораторії, операційне відділення, приймальне.

 

Найкраща в області діагностична база, багатопрофільність клінічних відділень, широкі можливості реабілітаційного лікування, відпрацьованість технологічних процесів, затишні чисті приміщення вивели лікарню в лідери серед медичних закладів. в 1999 році за проектування, будівництво та оздоблення головний лікар Фаль В.П. став лауреатом Державної премії України.

Йшли роки, з ними змінювалася і структура Лікарні: в 2001 році на базі інфекційного відділення відкрито міський спеціалізований Центр ВІЛ/Сніду, в 2002 році - міський Центр політравми, в 2004 році - відділення ортопедії та ендопротезування на 30 ліжок та гепатологіний Центр. в 2005 році у склад ввійшло гінекологічне відділення на 60 ліжок, яке вдало доповнило існуючу структуру.

за 20 років кардинально покращилось оснащення лікарні. Арсенал діагностики та лікування поповнили: магніто-ядерний резонансний томограф "Toshiba", комп'ютерний томограф "Siemens", сучасний ангіохірургічний комплекс Allura Xper FD 10, виробництва "Philips" (Нідерланди), апарати ультразвукової діагностики, ендоскопічні апарати, 3 автоматичні біохімічні комплекси виробництва Швеції, 2 набори обладнання для лапароскопічних операцій, що дало можливість проводити діагностику та лікування на найсучаснішому рівні.

Лікарня живе напружено, час та події в суспільстві загартували колектив, який виріс і кількісно, і якісно. Працездатний колектив з 1425 осіб, в тому числі 226 лікарів, 582 медичні сестри, 369 молодших медичних сестер. Вищу кваліфікаційну категорію мають 55 лікарів або 24%, першу категорію - 66 осіб або 29%. в Лікарні 7 лікарів удостоєні звання "Заслужений лікар України". Це Фаль В.П., Фриз В.І., Негода О.І., Вапняр І.О., Фаль Т.А., Яковець В.Г., Герасимов В.Г.

За 20 років виросли та змужніли професійно молоді фахівці, що прийшли в перші роки існування Лікарні: Макашова С.М., та Макашов О.М., Фурс Н.М., Федорова О.Ф., Рибачук Е.П., Глушко І.М., Шульга М.В., Халімон Н.П., Левковський О.В., Співак О.Р., та інші.

Значно змінилося за ці роки й медсестринство в лікарні. В свій час створений з медпрацівників багатьох ЛПЗ обласного центру, за декілька років він перетворився на надійний висококваліфікований колектив надійних помічників та однодумців в лікувально-діагностичному процесі, активних учасників в суспільному житті колективу Лікарні. Атестованість медичних сестер складає 82%, серед них понад 14% мають вищу категорію, першу - 31%. Молоденькі випускниці медичних училищ за ці роки перетворилися на грамотних, працелюбних, доброзичливих співробітників без яких не можна уявити обличчя Лікарні.

Внесли неоціненний вклад в розвиток лікарні, залишили по собі добру пам'ять такі співробітники як лікарі: Лобас Д.Г., Тимошенко Л.Т., Устименко В.Г., Матула Р.К., Костогриз В.М., Сахибгареєва І.Л., медсестри: Белякова О.Ф., Лугова Н.А., Нагорна М.Р., Чабан Н.М., Добродій Г.І., Тарасевич М.Г., Герасименко Н.В., Лук'яненко Л.М. та інші.

За 20 років було й не мало втрат болісних, незрозумілих, які й досі ятрять душу. Пішли з життя чудові люди, поважні в місті лікарі: Мельничук Ю.К., Черніна Т.П., Воскобойникова Ю.М., Могильчак О.В., Костенко Г.М., та інші; самовіддані медсестри: Довбенко В.І., Федоренко Н.Ф., Винниченко А.О., Бойко Т.І., Нестеренко М.І., та інші. Не стало багатьох ветеранів війни: Чудинової З.І., Фридрих В.Т., Козюри Р.О., Манилової М.С., чий ратний подвиг та плідна мирна праця були яскравим прикладом служіння народу. Неповторний слід в історії залишили німецькі друзі нашої Лікарні: Герман Пфайфер та Рудольф Паргофер. Багато років вони були вірними друзями, які багато зробили задля становлення та розвитку, перш за все діагностичної бази лікарні.

 

Річка життя тече повз береги. Один з них Минуле, другий Майбутнє. Хотілося, щоб води нашої річки завжди були б повними, бурхливими, і в той же час чистими, прозорими, сповненими Надії, Віри та Любові.