Підрозділи лікарні:

Чернігівська міська лікарня №2 отримала сертифікат на систему управління якістю

Про це поінформував заступник головного лікаря з медичної частини Валерій Якунін. Вручення сертифікату відбулося 12 грудня 2018 року.  Документом засвідчується, що система управління якістю стосовно надання медичної практики, яку здійснює Чернігівська міська лікарня №2, відповідає гаранту якості – вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги ISO 9001:2015, IDT». Процедуру сертифікації здійснював орган із сертифікації систем управління ДП «Тернопільстандартметрологія», сертифікат виданий ДП «Тернопільський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Система управління  якістю за вимогами стандарту ISO 9001 –фактично це «скелет» системи менеджменту Чернігівської міської лікарня №2. Стандарти вимагають якісно надавати медичні послуги, якісно організовувати надання лікарської допомоги і мають забезпечувати передбачуваний та стабільний рівень лікування. З погляду стандартів серії ISO 9001 якісною вважається така послуга, яка задовольняє як специфіковані (прописані), так і ймовірні (не прописані) очікування клієнта.

Якунін В.М.

−Найголовніше в цьому – це виконання технологічних процесів і методик, які відповідають європейським стандартам, що впроваджує Україна. Чітке виконання вимог стандартів надає якісний кінцевий продукт. Більш того, неодмінною вимогою МОЗ для отримання вищої категорії, що є мотивацією для медичного закладу,  при акредитації є наявність сертифіката ISO 9001:2015. Процесу отримання сертифікату передувала майже піврічна копітка праця колективу. У медичному закладі відбувся комплексний аналіз всіх функціональних та технологічних процесів у відповідності до нормативних документів, – зазначив Валерій Якунін.

Сертифікат ISO − один із найважливіших документів для успішної компанії, який підтверджує відповідність системи менеджменту якості міжнародним стандартам. Якщо сертифікація згідно вимогам ISO 9001 не пройдена, компанія не має права приймати участь у галузевих тендерах, виконувати державні замовлення, а також вступати в організацію галузевого саморегулювання.

У сучасних ринкових умовах сертифікат ISO 9001 − своєрідна перепустка компанії в міжнародне бізнес-співтовариство, він вважається у світі добрим діловим смаком і свого роду візитівкою якості. Адже отримання сертифікату ІSО 9001 дає значні переваги: як гарант якості і стабільності, він створює позитивний вплив на формування громадської думки про становище медичного закладу на ринку послуг, і як наслідок – підвищує конкурентоспроможність закладу.

 

Лікарі-інфекціоністи наголошують на важливості вакцинації від грипу

За даними ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року. За 46 тижнів поточного року в області захворіло 4594 особи, з них 3239 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 61,6%. Госпіталізовано 89 осіб, із них 73 дітей (82%). По Чернігову захворіла 2181 особа, з них дітей − 1715, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 39,3%. Матеріал від хворих на грип та ГРВІ у вірусологічну лабораторію не надходив.

Щоб захистити себе від захворювання на грип, рекомендуємо зробити вакцинацію. В аптеках, за попереднім замовленням, можна придбати вакцину «ДжісіФлю» (виробництва Кореї) та вакцину «Ваксігрип» (виробництва Франції).

Вакциновано проти грипу 1820 осіб, в т.ч. 712 дітей. Ситуація знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

За словами  лікаря-інфекціоніста 1-ї категорії КНП «Чернігівська міська лікарня №2» ЧМР Оксани Баластрик, наразі більша частина населення звертається в другу міську  лікарню із симптомами ГРВІ. Випадків клінічного підтвердження діагнозу «грип» нема. Цьогоріч передбачається циркуляція штамів чотирьох видів. Першу хвилю захворюваності на грип, говорить лікар-інфекціоніст, слід очікувати з настанням холодів. Найбільш ефективною профілактикою називає вакцинацію. Наразі в області вакцинувалося 1559 осіб.

За офіційною статистикою, минулого року в Україні вакцинувалося 0,5% населення, що свідчить про досить низьку культуру вакцинації.  Тоді як у США за той же період  – 40%.

Щоби захиститися від грипу, говорить Оксана Баластрик, окрім здорового сну, здорового раціону, слід дотримуватись особистої гігієни. За даними ВОЗ, захворюваність на ГРВІ та грип на 70−80% передається через брудні руки. Хоча й повітряно-крапельний шлях має місце бути.

Хірурги-урологи оперують доброякісну гіперплазію простати без розрізу

Взимку поточного року Чернігівська міська лікарня №2 придбала сучасний біполярний резектоскоп – апарат, за допомогою якого виконується трансуретральна резекція  доброякісної гіперплазії простати. Поява такої новації  стала можливою завдяки спільним зусиллям місцевої влади, адміністрації медзакладу та лікарів-урологів. Вартість апарату склала 2 230 755,30 грн. Кошти – з міського бюджету Чернігова. На сьогодні Чернігівська міська лікарня №2 – єдиний заклад в області, який має біполярний резектоскоп. За дев’ять місяців поточного періоду прооперовано близько 140 пацієнтів.

Як розповів завідувач урологічного  відділення Чернігівської міської лікарні №2 Олег Співак, ТУР, або ж трансуретральна резекція  доброякісної гіперплазії простати – це ендоскопічна операція, спрямована на видалення збільшеної тканини простати та нормалізацію сечовипускання. Проводиться без розрізу в надлобковій ділянці через сечовивідний канал (через уретру).  На сьогодні ця методика є золотим стандартом у лікуванні пацієнтів із доброякісною гіперплазією простати. Гіперплазія – розростання в об’ємі передміхурової залози, яке стискає сечовивідний канал, і в кінцевому випадку може призвести до гострої затримки сечовипускання.

Потреба у впровадженні новітньої методики вкрай нагальна, наголошує лікар-уролог. Аденома, або ж за сучасною класифікацією гіперплазія передміхурової залози – це біч сьогодняшнього дня. Вона розвивається, як правило, у чоловіків, кому за 50. Захворювання – результат гормональної перебудови чоловічого організму, коли знижується вироблення статевих гормонів. Чим старше чоловік – тим частіше зустрічається аденома простати. Частота захворювання прямо пропорційна вікові пацієнта. Загальне число щорічних звернень в урологічне відділення лікарні з приводу аденоми простати складає близько 200–250.

На думку Олега Співака, із впровадженням в Україні новітньої оперативної методики лікування гіперплазій – біполярної трансуретральної резекції – в урологів значно збільшилися можливості в електрохірургічному лікуванні захворювань простати. У другій міській лікарні оперувати новим методом розпочали в лютому цього року. Операції виконані вдало: пацієнти повернулися до звичайного ритму життя вже на четвертий–п’ятий день після оперативного втручання.

Монополярні технології, які передували біполярним, на Чернігівщині були запроваджені вперше в урологічному відділенні другої міської лікарні ще в 2005 році. Втім вони мали свої недоліки: дозволяли  оперувати передміхурову залозу не більш як 80 см кубічних в об’ємі. Радикальна ж відмінність біполярного електричного впливу від монополярного в тому, що струм не проходить крізь тіло хворого, а обмежується відстанню між електродами. Таким чином, струм не здійснює вплив на організм людини,  що дозволяє розширити діапазон пацієнтів для оперативного втручання із суміжною патологією, наприклад, коли в людини вживлений електрокардіостимулятор. Крім цього, виконання біполярної ТУР – практично безкровне, у післяопераційному періоді значно зменшується можливість ускладнень. Зазначена методика можлива для використання у хворих будь-якого віку з тяжкою супутньою патологією.

Втручання біполярним резектоскопом здійснюється через сечовивідний канал. Тривалість оперативного втручання залежить від об’єму передміхурової залози – від 15 хвилин до двох годин. Більш того, хірург не обмежений у часі, тоді як при використанні монополяру часові межі складають не більше півтори години, бо в іншому випадку зростає вирогідність ускладнень. Біполярним резектоскопом  оперують також пухлини сечового міхура у представників обох статей та  пацієнтів із раком простати (у цьому випадку операції виконуються з метою відновлення природного сечовипускання).

В урологічному відділенні працюють чотири лікарі-урологи, які володіють методикою проведення таких операцій.

Як альтернативний метод, існує відкрите оперативне лікування. Воно досить травматичне, як правило, важче переноситься хворими. При застосуванні такої методики різко підвищується ризик розвитку післяопераційних ускладнень, а післяопераційний період триває значно довше: 10–12 днів – у стаціонарі та 1–1,5 міс. –амбулаторно.

– Нещодавно за допомогою біполярного  апарата  проліковано пацієнта, у якого, за даними УЗ-дослідження, об’єм передміхурової залози склав 215 кубічних сантиметрів. Фактично залоза була розміром із добрий чоловічий кулак. Вже на п’ятий день пацієнт повернувся до звичного ритму життя. Чоловікові –  78 років. Впровадження біполярної технології – це значний крок уперед. Адже до появи такого апарату пацієнтів із розміром передміхурової залози понад 100 кубічних сантиметрів ми були змушені оперувати відкритим способом – тобто робити розріз. Для пацієнта – це травматично, є більша вірогідність виникнення післяопераційних ускладнень. Завдяки біполярній ТУР ми забули, що таке відкрита операція! – розповідає про цей випадок Олег Співак.

Кардіохірурги провели надскладну операцію і врятували життя пацієнту

В умовах Чернігівської міської лікарні №2 лікарі-кардіохірурги 3 грудня виконали чергову симультанну операцію. Симультанне – це хірургічне втручання у хворого одночасно на різних органах. Операція пройшла успішно. Завдяки ще й тому, що кардіологи вчасно виявили цього хворого і направили до стаціонару.

За інформацією лікаря-хірурга серцево-судинного відділення серцево-судинної хірургії Ігоря Венгера, який виконував оперативне втручання, у даного пацієнта було виявлено комбіноване ураження судин шиї та судин серця, що є наслідком атеросклерозу.

Ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркт міокарда, інсульт – наслідок одного й того ж процесу – атеросклеротичного ураження стінок кровоносних судин. Коли ж це судини голови, то є ризик виникнення ішемічного інсульту. У випадку враження  судин серця – є загроза інфаркту міокарду. Пацієнтові під час оперативного втручання було виконано каротидну ендартеректомію (видалено атеросклеротичну бляшку із сонної артерії через маленький розріз на шиї та шунтування трьох коронарних артерій).

У Чернігівській міській лікарні №2 зазначають: своєчасне звернення до медичного закладу  допомагає попередити такі грізні ускладнення атеросклерозу як інсульт та  інфаркт.

За дев’ять місяців поточного року в медичний заклад поступив 201 хворий з ішемічним інсультом та 195 осіб – з інфарктом. У 2017 році число звернень склало, відповідно, 263 та 226 осіб.

Засоби для людей з особливими потребами подаровані Благодійним фондом «Європа»

Напередодні Дня інваліда, який відзначається 3 грудня, відбулася передача медичного обладнання для Чернігівської міської лікарні №2.

Так, лікарня отримала спеціалізовані функціональні медичні ліжка з матрацами та стільці спеціального призначення. Засоби для людей з особливими потребами подаровані Благодійним фондом «Європа». Ініціатива відбулась за сприяння Почесного президента фонду Валерія Дубіля.

Ліжка мають підвищені функціональні можливості. Це дозволяє правильно розташувати пацієнтів, допомагати їм розміститися в максимально зручному для них положенні, а також медичному персоналу здійснювати повноцінний догляд за пацієнтом.

Ми вкрай  вдячні за співпрацю з нами. Ліжка і стільці, які нам днями подарували, – необхідна річ для тяжкохворих та людей з особливими потребами. Ми не перший рік плідно співпрацюємо з Благодійним фондом «Європа». За його сприяння наша лікарня отримала багато сучасної апаратури. Дякуємо Валерію Дубілю від усього нашого колективу, – акцентувала увагу заступник головного лікаря з медсестринства Світлана Леоненко

Лікарі наголошують: найкращі ліки від СНІДу – профілактика

Проблема СНІДу – вкрай нагальна для Чернігова.  Адже 83% від усіх інфікованих у місті – це люди віковою категорією від 25 до 49 років. Станом на перше  січня поточного року, за даними Чернігівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, у Чернігові на обліку перебуває 1456 осіб.  Загальна кількість виявлених ВІЛ-інфікованих за всі роки складає 2975, з яких 190 осіб мають IV стадію ВІЛ-інфекції. Це – діагностований СНІД.

З приводу протидії глобальній проблемі суспільства профільні фахівці  Чернігівської міської лікарні №2 – лікар-епідеміолог Лариса Лугова та лікар-інфекціоніст Микола Макаренко провели санітарно-освітні заходи серед студентської аудиторії міста – 30 листопада відбулася зустріч із першокурсниками  Чернігівського національного політехнічного університету, а вже 3 грудня – ця тема обговорювалася зі студентською спільнотою  Чернігівського коледжу транспорту та комп’ютерних технологій ЧНПУ.

Під час заходів фахівці обговорили епідеміологічну ситуацію з ВІЛ/СНІДом у Чернігові, шляхи інфікування та дієві заходи профілактики. Поряд із тим відмітили й високу обізнаність молоді Чернігівщини з цього питання. Широку  увагу слухацької аудиторії привернула тема запобігання розповсюдження інфекції. Лікарями акцентовано на всіх трьох шляхах інфікування – можливість зараження через кров, статевий спосіб передачі інфекції та шлях передачі вірусу від матері до дитини.

Обговорення пройшли досить жваво. Студенти поставили багато запитань. Це свідчить про те, що студентська молодь цікавиться питаннями здорового способу життя та зацікавлена в тому, щоби бути здоровими, – підкреслила лікар-епідеміолог Лариса Лугова.

Наразі всі ВІЛ-інфіковані мають отримувати антивірусну терапію для того, щоби досягти критеріїв, які ставить за мету ЮНЕЙДС. Рух ЮНЕЙДС координує міжнародні заходи протидії СНІДу – як загрозі суспільній охороні здоров'я з метою повної перемоги над ним до 2030 року. Все більшу вагу зараз набирає нова інтерпретація завдання з лікування ВІЛ і нова кінцева мета – амбіційна, але цілком досяжна:

 • до 2020 року – 90% усіх людей, що живуть із ВІЛ, повинні знати про свій статус;
 • до 2020 року – 90% усіх людей, у яких діагностовано ВІЛ-інфекцію, повинні стабільно отримувати антиретровірусну терапію;
 • до 2020 року – у 90% людей, які отримують антиретровірусну терапію, повинна спостерігатися вірусна супресія (подавлення).

На сьогодні Чернігівський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом повністю забезпечений антиретровірусною терапією. З початком такої терапії можливість інфікуватися від ВІЛ-інфікованої людини зменшується.

Втім в епідемічному плані залишається небезпечним, коли люди знають про свій статус і свідомо не звертаються до лікаря, щоби обговорити стратегію подальшого лікування або поведінки у плані перешкоджання поширенню інфекції. Або ж взагалі не перевіряються. Є навіть такі особи, що не вважають за потрібне з’явитися за результатами аналізів. Тому вкотре хочеться привернути увагу громадськості до проблеми та закликати до розсудливості, – говорить  лікар-епідеміолог Лариса Лугова.

Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту

 Лікарі Чернігівської міської лікарні №2 активно відслідковують нові тенденції та методики в лікуванні пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу – ішемічним інсультом. Цього разу фахівці закладу взяли участь у тренінгу, присвяченому ендоваскулярному (хірургічному) лікуванню гострих ішемічних інсультів. Триденний захід – із 21 по 23 листопада – відбувся в Ризі, cтолиці Латвії.
Можливість стажування забезпечила компанія Medtronic – один із найбільших виробників медичного обладнання, зокрема девайсів для ендоваскулярної хірургії.
Своїм досвідом ділилися лікарі P.Stradins Clinical University Hospital. Чернігівську міську лікарню №2 представляли: лікар-невролог, завідувач неврологічного відділення Ольга Федорова; завідувач відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) та рентгенології – серцево-судинний, ендоваскулярний хірург відділення серцево-судинної хірургії Олександр Бараненко; інтервенційний кардіолог Оксана Ребенок.
Під час тренінгу фахівці P.Stradins Clinical University Hospital наочно продемонстрували свої дії під час надходження пацієнта з ішемічним інсультом  у межах «терапевтичного вікна», ефективність тромбекстракції, відповіли на всі супутні запитання, здійснили фаховий розбір переліку найчастіших помилок, які виникають під час лікування пацієнта з гострим порушенням мозкового кровообігу. А також ознайомили учасників заходу із потужною матеріально-технічною базою, яка дозволяє відпрацювати лікарям навички як на сучасних муляжах, тваринних органокомплексах, так й асистуючи провідним хірургам.
Як прокоментувала необхідність такого тренінгу Ольга Федорова, на сьогодні в нашому регіоні найефективнішим методом лікування гострого ішемічного інсульту є проведення тромболітичної терапії впродовж так званого «терапевтичного вікна». Йдеться про 3-4,5 години із моменту порушення кровообігу в мозку, коли тромболізис  – визнана в усьому світі методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті і до 30% підвищує його шанси вижити й уникнути інвалідності, – ще можливий. Тромболітичне лікування в Чернігівській міський лікарні №2 проводиться з 2012 року. Метод – досить успішний. Тромболітичні препарати надходять за державними закупівлями, тож пацієнт за ці ліки нічого не сплачує. Попри плюси методики, на сьогодні є суттєва необхідність додати ще одну ланку в лікуванні хворих із гострим порушенням мозкового кровообігу, яка покращить результати. Адже далеко не всі тромби вдається розчинити.
Як акцентував увагу Олександр Бараненко, йдеться про використання методу механічної тромбекстракції – тобто видалення тромбу. Тромбекстракція – це більш агресивна методика. Здійснюється прокол, через який спеціальним тонким інструментом інтервенційний хірург заходить в артерію, що живить мозок, зокрема в сонну артерію та її гілки. Згідно з дослідженнями, механічна тромбекстракція – не панацея, втім удвічі результатівніша від тромболізису. Але за умови правильно підібраного пацієнта, який входить до визначення  «терапевтичне вікно».
Запровадити передовий метод – тромбекстракцію – планують згодом і в Чернігівській міській лікарні №2.
Відсутність спеціального інструментарію для виконання тромбекстракції, який є вкрай дороговартісним, є суттєвою перешкодою. Втім головна проблема в подоланні інсульту навіть не в коштах. Найбільша перешкода – це відсутність ментального усвідомлення, що реальну допомогу можна надати пацієнтові з гострим порушенням мозкового кровообігу лише в межах «терапевтичного вікна» – тобто впродовж перших 3-4,5 годин від початку захворювання до потрапляння хворого в операційну. Навіть попри те, що лікарі постійно ведуть активну інформаційну кампанію протидії серцево-судинним захворюванням та вмінню скоординувати свої дії у критичній ситуації. Це стосується як медичного персоналу, так і пересічних громадян.
 Довідково:
Інсульт – друга за частотою причина смерті людей в усьому світі й основна причина довготривалої непрацездатності. В Україні кожні 5 хвилин інсульт вражає одну людину, кожні 12 хвилин від нього помирають.

 

У Чернігівській міській лікарні №2 провели надскладну за всю 25-річну її історію операцію

В умовах міської лікарні №2 її хірурги 15 листопада провели надскладне оперативне втручання на судинах. Такого рівня операція – перша за всю історію 25- річного функціонування відділення серцево-судинної хірургії.

Пацієнт - чоловік, 55 років, родом із Ніжина. Адаптуючи медичній діагноз на широкий загал, завідувач відділення, керівник Центру кардіохірургії, хірургії судин та малоінвазивної кардіології Микола Шульга прокоментував, що хворий уперше був прооперований у 2014 році з приводу ненадходження кровообігу з черевної аорти до нижніх кінцівок.

Пацієнтові тоді було вживлено штучний протез – від аорти до стегнових артерій, кровообіг було повністю відновлено. А вже цього року чоловік звернувся зі скаргами на біль у нижніх кінцівках, перемежовану кульгавість та наявність пухлиноутворення.

Колегіально було прийнято рішення про оперативне втручання із залученням провідних судинних хірургів Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. Шалімова. Хірургічна бригада була досить потужна й високопрофесійна: Олександр Лексунов, Андрій Ратушнюк та Микола Шульга.

Під час операції виявилось, що відбулось інфекціювання протезу. Такий стан могли спричинити віруси або ж інфекції порожнини рота тощо.

Під час оперативного втручання виконано видалення інфікованого протеза та здійснено біфуркаційне аутовенозне протезування, тобто здійснено пуск крові по штучній судині. Операція тривала майже п’ять годин. Усі повторні реконструктивні операції вкрай складні у виконанні, відрізняються великою крововтратою, наявністю спайкового процесу тощо.

Стан пацієнта – стабільний, очікуваний після оперативного втручання. Прогноз – оптимістичний. Пацієнт отримав шанс на подальше повноцінне життя, адже прогресування даної патології могло спричинити ампутацію кінцівок.

Відтепер, наголошують у Чернігівському медичному закладі, у пацієнтів є можливість пройти лікування, так би мовити, вдома, та ще й на високому професійному рівні – і не витрачати свій час та кошти на лікування в Києві.

Довідково:

Відділення серцево-судинної хірургії є лікувально-профілактичним і діагностичним центром, що цілодобово надає ургентну та планову ангіохірургічну допомогу населенню області. Щорічно у відділенні виконуються понад 1300 оперативних втручань: опановано реконструктивні операції на аорті та магістральних артеріях кінцівок, венах, розроблено власні нові немедикаментозні методики лікування серцево-судинних захворювань.

У Чернігові суттєво збільшилась кількість травмованих

У Чернігові суттєво збільшилась кількість травмованих − це сталося внаслідок настання холодів і випадення снігу.  Про це сповіщають у травмпункті  Чернігівської міської  лікарні №2.
Як констатує завідувач травматологічного відділення Сергій  Кушнір, якщо у звичайному режимі кількість травмованих складає 40−45 осіб на добу, то в період ожеледиці ця цифра сягає 60.
У стаціонарі збільшилась кількість пацієнтів із переломами кісток саме внаслідок негоди. Здебільшого це категорія або молодих, або ж вже досить літніх людей. Це переломи шийки плечової кістки, шийки стегна тощо.
За статистичними даними, до травмпункту щорічно звертається від 14 до 17 тисяч пацієнтів. Середньодобова кількість звернень складає 45−48 осіб.  Травмпункт працює цілодобово. На сторожі здоров’я чернігівців стоять п’ять профільних лікарів.

 

Лікарі-травматологи опанували методику виконання складних операцій

Лікарі травматологи-ортопеди Чернігівської міської лікарні №2 власними силами виконали 16 листопада надскладну операцію. Прооперували 32-річного пацієнта, який потрапив у страшну ДТП. У чоловіка  було діагностовано вивих стегна із переломом вертлюгової впадини. Вивих вправлено, втім спостерігалося значне зміщення вертлюгової   западини. Пацієнта після дообстеження прооперували. Хворий відновлюється: стає на милиці, знову починає ходити, займається посильними фізичними вправами, обсяг рухів збільшується. На перспективу, після загоєння рани, чоловік знаходитиметься під наглядом лікарів доти, допоки суглоб не відновиться. 
– Удар прийшовся в коліно, коли людина сиділа в авто. Коліно було вивернуте. У результаті травми було зруйновано вертлюгову впадину тазової кістки. Під час операції була зафіксована та частина кістки, яка була суттєво зміщена. Операція тривала більше трьох годин. Пройшла вона вдало, хоча була й надскладною у виконанні, – розповідає лікар травматолог-ортопед Сергій Тітов. 
Раніше при переломах вертлюгової западини, при вивихах стегна, при переломах тазу відділення залучало до операцій фахівців із Києва, тоді як лікарі травматологічного відділення лише асистували в таких надскладних випадках. Відтепер лікарями 2-ої міської лікарні цілком опановані методики зазначених  оперативних втручань, в той же час операційна укомплектована необхідним набором інструментів та імплантів.
Лікарі-травматологи зазначають, що дана патологія зустрічається досить часто. Відтепер рівень фаховості дозволяє вирішувати дані проблеми в умовах Чернігівської міської лікарні №2. Вартість витратних матеріалів на забезпечення оперативного втручання значно нижча в порівнянні зі столичними медзакладами. До 2-ої міської лікарні за медичною допомогою можуть звернутися як містяни, так і жителі інших регіонів. На сьогодні пацієнт має право самостійно обирати медичний заклад.

 

Рівень цукру в крові перевірили майже у двох сотень мешканців Чернігова

В умовах Чернігівської міської лікарні №2 пройшов Протидіабетичний марафон «Знай свій ризик». Захід відбувся 14 листопада в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом та Всеукраїнського тижня профілактики діабету.

Під час акції чернігівці змогли безкоштовно здати експрес-аналіз на визначення рівня глюкози в крові, отримати консультації лікарів-ендокринологів, ознайомитися з брошурами для пацієнтів із детальною інформацією щодо того, як контролювати свій стан здоров’я за наявності хвороби, які ускладнення викликає цукровий діабет та як їх уникнути. Також учасники заходу мали можливість ознайомитись із переліком продуктів діабетичного столу, розкрити для себе букет цукрознизуючих рослин. Широку увагу аудиторії привернув асортимент продукції фармацевтичної індустрії, виставка якої відбулася під час Протидіабетичного марафону.

Крім того, у межах Школи цукрового діабету, яка функціонує в медзакладі на постійній основі, лікарі провели освітні лекції для громадськості щодо здорового способу життя та можливості профілактики ускладнень при діабеті.

За підсумками марафону рівень цукру в крові перевірили 180 мешканців Чернігова. Із них 35% складають пацієнти, у яких було виявлено підвищений вміст глюкози. При цьому у 20 осіб виявлено вперше. Підтримали суспільну акцію особистим прикладом і представники ЗМІ.

Як зазначила під час прес-брифінгу заступник головного лікаря з поліклінічної роботи КНП «Чернігівська міська лікарня №2» ЧМР Інна Сорокіна, на сьогодні в Україні налічується 1,3 мільйони хворих на цукровий діабет, близько 2000 осіб перебувають на обліку в поліклініці, з них 520 – на інсуліновій терапії. До 75% від загальної кількості інсулінозалежних хворих забезпечені препаратами коштом держави.

Найбільш актуальна проблема цукрового діабету – ускладнення, які розвиваються та призводять до значного погіршення якості життя, інвалідизації людини. Тож Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – це ще одна можливість привернути увагу громадськості до повсякденної проблеми цукрового діабету, якою опікуються лікарі всіх рівнів. Цей день має два основні меседжі: скринінг цукрового діабету II типу, як невід’ємна частина раннього виявлення та лікування цієї патології, а також скринінг ускладнень цукрового діабету I та II типу задля покращення стану здоров’я та якості життя пацієнта.

На важливості раннього виявлення діабету наголосила й лікар-ендокринолог Вікторія Дякончук: ознаками вираженого діабету можуть бути спрага, часте сечовипускання, слабкість, втрата ваги, або ж, навпаки, її набір, сухість, висипання на шкірі. Ускладненнями діабету є: погіршення зору, оніміння стоп, схильність до частих простудних захворювань.

Втім лікарі наполягають: рівень цукру потрібно вимірювати навіть без цих ознак. Адже ознаки вираженого діабету проявляються деколи лише тоді, коли рівень цукру вже досить високий. Вік за 40 років, наявність у родині хворих на діабет, надмірна вага, підвищений артеріальний тиск – вагомі причини для того, щоб зробити дослідження. Людині, яка не має виражених симптомів, бажано вимірювати рівень глюкози у крові раз на рік.

Цукровий діабет – вкрай складна хвороба. Перший тип діабету – інсулінозалежний, він потребує обов’язкового введення інсуліну. Цей тип діабету небезпечний тим, що при різкому підвищенні рівня глюкози в крові   людина може впасти в діабетичну кому, є велика вірогідність і більш песимістичних прогнозів. Цей тип  діабету вражає молодих людей, дітей, підлітків.

Другий тип діабету більш притаманний людям середнього та старшого віку, розвивається поступово, небезпечний своїми віддаленими ускладненнями: враженнями судин очей, нижніх кінцівок, нирок, серця.

Як акцентувала увагу присутніх лікар-ендокринолог Надія Халімон, на сьогодні в Чернігівській міський лікарні №2 активно впроваджуються методики, які дозволяють виявити патологію, спричинену діабетом. Зокрема йдеться про сучасну офтальмологічну діагностику, мікроальбумінурію, яка дозволяє визначити ураження нирок на тій стадії, коли ще можна призначити лікування. Цукровий діабет – спадкове захворювання. При I типі діабету стовідсоткових рекомендацій відносно запобіганню хвороби не існує. Щоб вберегтися від діабету ІІ типу, необхідно: досягти нормальної маси тіла та підтримувати її, бути фізично активним, дотримуватись здорового харчування та зменшити кількість вживання цукру та насичених жирів, утримуватись від тютюнопаління.

Засідання Ради Чернігівського госпітального округу

01.11.2018 року на базі Чернігівської міської лікарні №2 було проведено засідання Ради Чернігівського госпітального округу.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 205-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Чернігівської області» до складу Чернігівського госпітального округу входять: м. Чернігів, Городнянський район, Козелецький район, Куликівський район, Ріпкинський район, Чернігівський район, м. Славутич (Київської області). Метою створення госпітального округу є забезпечення гарантованого своєчасного доступу населенню до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості, ефективне використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та створення умов для підготовки закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії та надання медичної допомоги в межах договорів про медичне обслуговування населення з головним розпорядником бюджетних коштів. Стратегічною ціллю діяльності ЧГО визначено: забезпечення надання населенню Чернігівського госпітального округу доступної, якісної, та своєчасної медичної допомоги.

В рамках заходу присутніх ознайомлено з діагностичними, лікувальними, реабілітаційними можливостями лікарні.

Члени Ради відвідали травмпункт, клінічні відділення лікарні: відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, терапевтичне відділення, побували в діагностичному відділенні, відділенні інтервенційної радіології та рентгенології, де мали можливість спостерігати проведення коронарографії хворому в рентгено-хірургічному блоці. В фізіотерапевтичному відділенні гостям показали зали механотерапії, кабінети електро-, тепло-, світлолікування, магніто-лазерної терапії, лімфопресотерапії, карбоксітерапії та кріолікування, приміщення відновного лікування.

На засіданні Ради було заслухано доповіді начальника упавління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Кухаря Владислава Вікторовича та головного лікаря Чернігівської міської лікарні №2 Фаля Володимира Петровича, затверджено Перспективний план розвиткуЧернігівського госпітального округу на 2018-2022рр.

З Днем захисника України!

Сьогодні свято у наших дорогих чоловіків.

Вітаємо Вас з Днем захисника України!

Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України, водночас стало уособленим святом усіх чоловіків.

Сьогодні слова вдячності тим, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність професіоналізм справі захисту нашої держави.

З нагоди свята вітаємо усіх, хто носить високе звання захисника України.

Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, батькам та матерям солдатів та зичимо Вам всього самого найкращого, що є на світі.

Хай сонце для Вас світить по особливому яскраво!

Хай усмішки як квіти, розквітають на Ваших обличчях. Хочеться щоб Вас оточували лише добрі і вірні друзі. Бажаємо, щоб Ваше життя було яскравим і цікавим.

Щастя Вам, дорогі наші чоловіки!

 

Науково-практична конференція з нагоди річниці Чернігівської міської лікарні №2

Минув ще один рік і знов зустріч на черговій науково-практичній конференції з нагоди річниці Чернігівської міської лікарні №2. Підводимо підсумки науково-практичної роботи за рік. Нова тематика, нові обличчя. Приємно, що молоде покоління лікарів не тільки росте професійно, опановує новітні технології, але з задоволенням аналізує свою роботу і досягнення.

Тематика конференції різноманітна: стаціонарзамінюючі та мініінвазивні технології, запальні захворювання нервової системи, впровадження сучасних методів діагностики та їх ефективне використання.

Висновки після конференції: рухаємося у правильному напрямку, зростають якість медичної допомоги та професіоналізм лікарів, великі сподівання на молодь.

Всіх колег вітаємо зі святом!

Бажаємо здоров’я та успіхів!

ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

Напередодні професійного свята Дня медичних працівників на урочистих зборах Чернігівської міської лікарні №2 колектив привітав головний лікар заслужений лікар України В.П. Фаль. Багато співробітників нагороджені грамотами за нелегку сумлінну працю. Привітати колектив лікарні, вручити квіти та подарунки прийшли представники Радикальної партії, ВО «Батьківщина». Музичні поздоровлення були від капели бандуристів ім. Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру.

Дорогі друзі і колеги! Щиро вітаємо вас з професійним святом — Днем медичного працівника! Бажаємо успіхів, процвітання, здоров’я та здійснення мрій!

Амбулаторія «П’ять Кутів» відкрита

Сьогодні відбулося відкриття амбулаторії сімейних лікарів поліклініки Чернігівської міської лікарні №2, яка розташована на П’яти Кутах за адресою: провулок 1 Травня, 3.

Відкривав амбулаторію мер міста Атрошенко В.А. На відкритті  були присутні начальник управління охорони здоров’я ЧМР Кухар В.В., директор фірми ТОВ «МЖК сервіс» Желдак І.Л., головний лікар Чернігівської міської лікарні №2 Фаль В.П., головний лікар 2-ї дитячої поліклініки №2 Якубова Г.В.

Приміщення другого поверху зазнали чудового ремонту. В амбулаторії є: денний стаціонар, кабінет ЕКГ, фізіотерапевтичний кабінет.

Амбулаторія обслуговує територію, яка знаходиться в межах 450-550м (крокова доступність), а саме:

 • вулиця Савчука,
 • вулиця гетьмана Полуботка будинки №1 - №80,
 • проспект Перемоги будинки №114 - №163,
 • вулиця Шевченка будинки №22 - № 53в,
 • вулиця 1 Травня будинки №№ 7 - 41, 24 - 48, 50-136, 73-123

Вести амбулаторний прийом будуть 5 сімейних лікарів та 2 педіатри.

Телефони

 • реєстратура                         91-50-45,
 • завідувач амбулаторії     91-50-65.

Графік роботи

 • понеділок – п’ятниця        з 800 до 1800
 • субота                                     з 900 до 1400

Довірити своє здоров’я можна буде:

 • сімейним лікарям: Кисла О.В., Скляр І.В., Ольховий Р.С., Воєділо С.В., Красюк О.І.,
 • педіатрам: Лях В.С. та Петренко А.І.

Завідувач амбулаторією - Кальдяєва О.М. Майже всі лікарі мають І кваліфікаційну категорію, достатній стаж роботи, користуються повагою та авторитетом серед населення.       

На цей час загальна кількість дорослого населення території амбулаторії - близько 12тис., а дітей нараховується 1800 осіб. Але в умовах підписання декларацій можливі зміни в кількості пацієнтів. Станом на 07.06.2018 року сімейними лікарями амбулаторії оформлено більше ніж 4 тис. декларацій.

Сподіваємося, таке наближення первинної медичної допомоги до пацієнтів, по-перше, в деякій мірі розвантажить медичний персонал основної поліклініки, по-друге, буде позитивно прийняте пацієнтами завдяки своїй доступності та наближеності. Особливо це буде торкатися людей похилого віку та молодих родин з діточками, які мешкають в новобудовах.

Подарунок від Радикальної партії — новий цифровий рентген-апарат

У 2017 році депутати Радикальної партії пообіцяли виділити кошти на придбання нового рентгенівського устаткування. Свою обіцянку Радикальна партія виконала! Сьогодні, 1 червня 2018 року, у Чернігівську міську лікарню №2 у рамках робочої поїздки в Чернігів завітав народний депутат України лідер Радикальної партії Олег Валерійович Ляшко, він урочисто відкрив оновлений рентген-кабінет, де стоїть новітній цифровий рентген-апарат, придбаний за кошти партії.

Олег Валерійович поспілкувався з пацієнтами поліклініки та зустрівся з колективом лікарні. Відбулася відверта розмова, де він презентував своє бачення щодо перспектив розвитку країни. Наприкінці зустрічі кожній жінці, яка була присутня в залі, депутати подарували квіти.

Колектив Чернігівської міської лікарні №2 дуже вдячний Радикальній партії та Олегу Валерійовичу Ляшку особисто за проявлену турботу.

Поради для хворих на гіпертонію

Близько 40% дорослих людей в світі страждають на гіпертонію. Вона є причиною більше 9 мільйонів щорічних смертельних випадків.

Підвищений кров’яний тиск - це систолічний кров’яний тиск ≥ 140 або діастолічний кров’яний тиск ≥90.

Наші поради поможуть вам зберегти своє серце здоровим.

 1. Відмовтесь від паління У курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарду, в 4 рази частіше – мозковий інсульт і в 16 разів частіше – захворювання судин ніг.
 2. Правильно харчуйтеся. Вживайте менше тваринних (насичених) жирів: купуйте пісне м'ясо, вилучайте видимий жир та шкірку курки. Обмежуйте споживання цукру та продуктів, що його вміщують. Використовуйте для приготування страв олію. Віддайте перевагу молочним продуктам з низьким вмістом жиру (йогурт, кефір, сир). Вживайте рибу хоча б раз у тиждень. Споживайте щоденно не менше 400 грамів фруктів та овочів (особливо збагачених калієм, кальцієм, магнієм), не забувайте про грецькі горіхи та бобові. Зменшить вживання алкоголю. Регулярно вживайте страви із зернових, віддаючи перевагу продуктам із борошна грубого помолу. Уникайте споживання солоних продуктів (копченості, консерви), зменшуйте кількість солі.
 3. Слідкуйте за вагою! Найкращий спосіб позбавитись зайвої ваги – змінити свої звички в харчування та збільшити фізичну активність.
 4. Більше рухайтесь! Виконуйте щодня будь-які фізичні вправи протягом 30 хвилин. Якщо ви більшу половину робочого дня проводите сидячи, звертайте увагу на дозвілля та піші прогулянки.
 5. Регулярно міряйте артеріальний тиск. Підтримуйте його на нормальному рівні (нижче 140/90 мм рт.ст.). Регулярно приймайте медикаменти, якщо їх вам призначив лікар.
 6. Вчиться розслаблятися! Кожен із нас інколи відчуває напруження при певних обставинах. Але в дійсності не обставини, а наша реакція на них є причиною стресу. Визначить для себе, що викликає у вас хвилювання. Здоровий сон - ваш найкращий друг. Більше позитивних емоцій – поспілкуйтеся з друзями, сходить в театр або на концерт, в ліс. Кішка або собака у вашому домі допоможуть не відчувати себе одиноким. Найголовніше правило – не піддавайтеся смутку і частіше посміхайтеся.

 Потурбуйтеся про себе, про своє майбутнє, про його якість та тривалість!

 

 

СВЯТО ВИШИВАНКИ

СВЯТО ВИШИВАНКИ

Вишиванка — це не символ патріотизму.

Патріот — не той, хто носить вишиванку та промовляє патріотичні промови. Патріот — це людина, яка своєю самовідданою працею щоденно збагачує та звеличує рідну України, робить її міцнішою та непоборною.

А вишиванка — це огранка дорогоцінного каменю, яким є наша Україна.

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією з ініціативи ВООЗ відмічається 17 травня.

Проблема АГ для українців щорічно набирає більшого значення.

Пестування таких руйнівних звичок, як ожиріння, паління, вживання алкоголю, мало рухомий спосіб життя, стреси (позитивні та негативні) - все це веде до гіпертонічної хвороби. У деяких людей є генетична схильність до артеріальної гіпертензії.

Майже кожний третій мешканець Чернігівської області має підвищений тиск. На жаль, лише 18-20% пацієнтів приймають ліки в необхідній дозі, послідовно та виважено, знаходяться під контролем лікаря. Інші громадяни або не звертають увагу, або користуються порадами різних «цилітелів» та сусідів.

На жаль, тривала артеріальна гіпертензія має важкі ускладнення, найтяжчі з яких - гострий коронарний синдром та інсульт. Навіть при сучасних методах лікування це означає значні фінансові втрати, погіршення якості життя, інвалідність, передчасну смерть.

Ризик розвитку ішемічної хвороби збільшується в 3-4 рази, гіпертонічної - в 7 разів.

Своєчасна діагностика, особистий підбір препаратів та їх дозування, впорядкований ритм, образ і спосіб життя, все це сприяє більш якісному життю