Підрозділи лікарні:

З Днем захисника України!

Сьогодні свято у наших дорогих чоловіків.

Вітаємо Вас з Днем захисника України!

Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України, водночас стало уособленим святом усіх чоловіків.

Сьогодні слова вдячності тим, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність професіоналізм справі захисту нашої держави.

З нагоди свята вітаємо усіх, хто носить високе звання захисника України.

Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, батькам та матерям солдатів та зичимо Вам всього самого найкращого, що є на світі.

Хай сонце для Вас світить по особливому яскраво!

Хай усмішки як квіти, розквітають на Ваших обличчях. Хочеться щоб Вас оточували лише добрі і вірні друзі. Бажаємо, щоб Ваше життя було яскравим і цікавим.

Щастя Вам, дорогі наші чоловіки!

 

Науково-практична конференція з нагоди річниці Чернігівської міської лікарні №2

Минув ще один рік і знов зустріч на черговій науково-практичній конференції з нагоди річниці Чернігівської міської лікарні №2. Підводимо підсумки науково-практичної роботи за рік. Нова тематика, нові обличчя. Приємно, що молоде покоління лікарів не тільки росте професійно, опановує новітні технології, але з задоволенням аналізує свою роботу і досягнення.

Тематика конференції різноманітна: стаціонарзамінюючі та мініінвазивні технології, запальні захворювання нервової системи, впровадження сучасних методів діагностики та їх ефективне використання.

Висновки після конференції: рухаємося у правильному напрямку, зростають якість медичної допомоги та професіоналізм лікарів, великі сподівання на молодь.

Всіх колег вітаємо зі святом!

Бажаємо здоров’я та успіхів!

ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

Напередодні професійного свята Дня медичних працівників на урочистих зборах Чернігівської міської лікарні №2 колектив привітав головний лікар заслужений лікар України В.П. Фаль. Багато співробітників нагороджені грамотами за нелегку сумлінну працю. Привітати колектив лікарні, вручити квіти та подарунки прийшли представники Радикальної партії, ВО «Батьківщина». Музичні поздоровлення були від капели бандуристів ім. Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру.

Дорогі друзі і колеги! Щиро вітаємо вас з професійним святом — Днем медичного працівника! Бажаємо успіхів, процвітання, здоров’я та здійснення мрій!

Амбулаторія «П’ять Кутів» відкрита

Сьогодні відбулося відкриття амбулаторії сімейних лікарів поліклініки Чернігівської міської лікарні №2, яка розташована на П’яти Кутах за адресою: провулок 1 Травня, 3.

Відкривав амбулаторію мер міста Атрошенко В.А. На відкритті  були присутні начальник управління охорони здоров’я ЧМР Кухар В.В., директор фірми ТОВ «МЖК сервіс» Желдак І.Л., головний лікар Чернігівської міської лікарні №2 Фаль В.П., головний лікар 2-ї дитячої поліклініки №2 Якубова Г.В.

Приміщення другого поверху зазнали чудового ремонту. В амбулаторії є: денний стаціонар, кабінет ЕКГ, фізіотерапевтичний кабінет.

Амбулаторія обслуговує територію, яка знаходиться в межах 450-550м (крокова доступність), а саме:

 • вулиця Савчука,
 • вулиця гетьмана Полуботка будинки №1 - №80,
 • проспект Перемоги будинки №114 - №163,
 • вулиця Шевченка будинки №22 - № 53в,
 • вулиця 1 Травня будинки №№ 7 - 41, 24 - 48, 50-136, 73-123

Вести амбулаторний прийом будуть 5 сімейних лікарів та 2 педіатри.

Телефони

 • реєстратура                         91-50-45,
 • завідувач амбулаторії     91-50-65.

Графік роботи

 • понеділок – п’ятниця        з 800 до 1800
 • субота                                     з 900 до 1400

Довірити своє здоров’я можна буде:

 • сімейним лікарям: Кисла О.В., Скляр І.В., Ольховий Р.С., Воєділо С.В., Красюк О.І.,
 • педіатрам: Лях В.С. та Петренко А.І.

Завідувач амбулаторією - Кальдяєва О.М. Майже всі лікарі мають І кваліфікаційну категорію, достатній стаж роботи, користуються повагою та авторитетом серед населення.       

На цей час загальна кількість дорослого населення території амбулаторії - близько 12тис., а дітей нараховується 1800 осіб. Але в умовах підписання декларацій можливі зміни в кількості пацієнтів. Станом на 07.06.2018 року сімейними лікарями амбулаторії оформлено більше ніж 4 тис. декларацій.

Сподіваємося, таке наближення первинної медичної допомоги до пацієнтів, по-перше, в деякій мірі розвантажить медичний персонал основної поліклініки, по-друге, буде позитивно прийняте пацієнтами завдяки своїй доступності та наближеності. Особливо це буде торкатися людей похилого віку та молодих родин з діточками, які мешкають в новобудовах.

Подарунок від Радикальної партії — новий цифровий рентген-апарат

У 2017 році депутати Радикальної партії пообіцяли виділити кошти на придбання нового рентгенівського устаткування. Свою обіцянку Радикальна партія виконала! Сьогодні, 1 червня 2018 року, у Чернігівську міську лікарню №2 у рамках робочої поїздки в Чернігів завітав народний депутат України лідер Радикальної партії Олег Валерійович Ляшко, він урочисто відкрив оновлений рентген-кабінет, де стоїть новітній цифровий рентген-апарат, придбаний за кошти партії.

Олег Валерійович поспілкувався з пацієнтами поліклініки та зустрівся з колективом лікарні. Відбулася відверта розмова, де він презентував своє бачення щодо перспектив розвитку країни. Наприкінці зустрічі кожній жінці, яка була присутня в залі, депутати подарували квіти.

Колектив Чернігівської міської лікарні №2 дуже вдячний Радикальній партії та Олегу Валерійовичу Ляшку особисто за проявлену турботу.

Поради для хворих на гіпертонію

Близько 40% дорослих людей в світі страждають на гіпертонію. Вона є причиною більше 9 мільйонів щорічних смертельних випадків.

Підвищений кров’яний тиск - це систолічний кров’яний тиск ≥ 140 або діастолічний кров’яний тиск ≥90.

Наші поради поможуть вам зберегти своє серце здоровим.

 1. Відмовтесь від паління У курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарду, в 4 рази частіше – мозковий інсульт і в 16 разів частіше – захворювання судин ніг.
 2. Правильно харчуйтеся. Вживайте менше тваринних (насичених) жирів: купуйте пісне м'ясо, вилучайте видимий жир та шкірку курки. Обмежуйте споживання цукру та продуктів, що його вміщують. Використовуйте для приготування страв олію. Віддайте перевагу молочним продуктам з низьким вмістом жиру (йогурт, кефір, сир). Вживайте рибу хоча б раз у тиждень. Споживайте щоденно не менше 400 грамів фруктів та овочів (особливо збагачених калієм, кальцієм, магнієм), не забувайте про грецькі горіхи та бобові. Зменшить вживання алкоголю. Регулярно вживайте страви із зернових, віддаючи перевагу продуктам із борошна грубого помолу. Уникайте споживання солоних продуктів (копченості, консерви), зменшуйте кількість солі.
 3. Слідкуйте за вагою! Найкращий спосіб позбавитись зайвої ваги – змінити свої звички в харчування та збільшити фізичну активність.
 4. Більше рухайтесь! Виконуйте щодня будь-які фізичні вправи протягом 30 хвилин. Якщо ви більшу половину робочого дня проводите сидячи, звертайте увагу на дозвілля та піші прогулянки.
 5. Регулярно міряйте артеріальний тиск. Підтримуйте його на нормальному рівні (нижче 140/90 мм рт.ст.). Регулярно приймайте медикаменти, якщо їх вам призначив лікар.
 6. Вчиться розслаблятися! Кожен із нас інколи відчуває напруження при певних обставинах. Але в дійсності не обставини, а наша реакція на них є причиною стресу. Визначить для себе, що викликає у вас хвилювання. Здоровий сон - ваш найкращий друг. Більше позитивних емоцій – поспілкуйтеся з друзями, сходить в театр або на концерт, в ліс. Кішка або собака у вашому домі допоможуть не відчувати себе одиноким. Найголовніше правило – не піддавайтеся смутку і частіше посміхайтеся.

 Потурбуйтеся про себе, про своє майбутнє, про його якість та тривалість!

 

 

СВЯТО ВИШИВАНКИ

СВЯТО ВИШИВАНКИ

Вишиванка — це не символ патріотизму.

Патріот — не той, хто носить вишиванку та промовляє патріотичні промови. Патріот — це людина, яка своєю самовідданою працею щоденно збагачує та звеличує рідну України, робить її міцнішою та непоборною.

А вишиванка — це огранка дорогоцінного каменю, яким є наша Україна.

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією з ініціативи ВООЗ відмічається 17 травня.

Проблема АГ для українців щорічно набирає більшого значення.

Пестування таких руйнівних звичок, як ожиріння, паління, вживання алкоголю, мало рухомий спосіб життя, стреси (позитивні та негативні) - все це веде до гіпертонічної хвороби. У деяких людей є генетична схильність до артеріальної гіпертензії.

Майже кожний третій мешканець Чернігівської області має підвищений тиск. На жаль, лише 18-20% пацієнтів приймають ліки в необхідній дозі, послідовно та виважено, знаходяться під контролем лікаря. Інші громадяни або не звертають увагу, або користуються порадами різних «цилітелів» та сусідів.

На жаль, тривала артеріальна гіпертензія має важкі ускладнення, найтяжчі з яких - гострий коронарний синдром та інсульт. Навіть при сучасних методах лікування це означає значні фінансові втрати, погіршення якості життя, інвалідність, передчасну смерть.

Ризик розвитку ішемічної хвороби збільшується в 3-4 рази, гіпертонічної - в 7 разів.

Своєчасна діагностика, особистий підбір препаратів та їх дозування, впорядкований ритм, образ і спосіб життя, все це сприяє більш якісному життю

Щодо оформлення декларацій між лікарем та пацієнтами

Станом на 07.05.2018 року між лікарями поліклініки та пацієнтами оформлено більше 4 тисяч декларацій.

Кабінети, в яких проводиться оформлення декларацій:

 • №105, 208, 415, конференц-зал поліклініки працюють в дві зміни з 8.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю;
 • кабінети №105 та №208 працюють в суботу з 9.00 до 13.00.

Обов’язковими при оформленні є: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код (або їх копії) та мобільний телефон (а не його номер на папірці). Крім того, необхідно знати поштовий індекс адреси свого проживання та номер мобільного телефону на випадок екстреного зв’язку.

Перші тижні роботи виявили деякі проблеми:

 • багато пацієнтів приходять зранку, близько 7.30 - 8.30. Черга аж-ніяк не прискорює оформлення. Найменші черги на реєстрацію близько 13-16 годин;
 • часто люди похилого віку не беруть з собою мобільного телефону, а тільки його номер. Справа в тому, що після он-лайн реєстрації пацієнт повинен отримати відповідне повідомлення з реєстру, і тільки після цього декларацію можливо роздруковувати на принтері та підписати пацієнтом;
 • треба пам’ятати, що перш ніж оформлювати декларацію, необхідно поспілкуватися з лікарем первинної ланки (сімейним або дільничним терапевтом). Особливо, якщо пацієнт прописаний за іншим адресою або мешкає на інший дільниці;
 • також необхідно знати, що підлітків разом з родиною можуть брати під спостереження тільки сімені лікарі, диплом яких передбачає надання медичної допомоги дітям. Тому, як би пацієнти не поважали свого дільничного терапевта, для дитини в віці до 18років необхідно оформлювати декларацію з педіатром.

На жаль, іноді виникають проблеми з реєстраціями пацієнтів поза межами компетенції співробітників лікарні: сервіс eHealth «завісає» і не працює 20-40 хвилин, скоріше це виникає в години найбільшого навантаження в мережі 10-11годин.

Повага одного до одного та толерантність - це запорука плідної співпраці відвідувачів та медичних працівників. Ми всі працюємо на основну мету: збереження або покращення здоров’я - найбільшої цінності в житті

 

Програма «Доступні ліки» в дії

За підсумками 2017року лікарями поліклініки Чернігівської міської лікарні №2 зареєстровано:

 • 18826 осіб з серцево-судинними захворюваннями,
 • 548 осіб з бронхіальною астмою,
 • 2548осіб з цукровим діабетом ІІ типу.

При цьому виписано рецептів за програмою «Доступні ліки» майже 66% хворим з групи хвороб органів кровообігу, 48% охоплено з бронхіальною астмою та 64% осіб з цукровим діабетом ІІ типу.

За І квартал поточного року оформлено майже 24,5 тис. рецептів для забезпечення вищевказаних категорій пацієнтів в аптеках міста. Біля 9тис. хворих отримали медикаменти.

Проблеми з якими стикаються пацієнти:

 • не всі аптеки приймають участь в програмі;
 • завдяки активній позиції лікарів міста програма користується значним попитом, але грошей, що виділяються на її реалізацію, достає тільки на 10-12днів місяця;
 • бажано з боку МОЗ України розширити перелік препаратів для лікування гіпертонічної хвороби та бронхіальної астми

 

Реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах

2 міська лікарня вже не перший рік пропонує безкоштовне реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах, яке можна вважати найбільш природнім та фізіологічним. При багатьох захворюваннях, особливо після зникнення гострих проявів хвороби, воно являється найбільш ефективним. Тому таке оздоровлення залишається важливим.

Наряду з природними лікувальними факторами під час відновлювальної санаторно-курортної реабілітації широко застосовуються методи фізіотерапії з використанням відповідної техніки, дієтотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, голкорефлексотерапія. Це все дозволяє звести до мінімуму вживання лікувальних препаратів, а в багатьох випадках - і зовсім від них відмовитися.

Тому саме реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах займає приорітетне місце у комплексі оздоровчих заходів для пацієнтів у відновлюваній стадії лікування.

2 міська лікарня вже багато років переймається цією проблемою. Хворі, які пройшли тут стаціонарне лікування, мають можливість продовжити відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Єдина умова - треба мати статус застрахованого, бо оплату лікування здійснює Фонд соціального страхування України.

Починаючи з вересня 2013 року, із 2 міської лікарні було направлено на реабілітацію та відновлення в санаторно-курортні заклади і вилікувано в них 329 пацієнтів.

Цього року 2 міська продовжує займатися цим питанням. Направлення  пацієнти отримують у стаціонарі.

Не варто нехтувати таким способом оздоровлення тим, хто знаходиться в підгострому періоді інсультів та черепно-мозкових травм. Для них передбачена нейрореабілітація:

М"язово- скелетна реабілітація показана тим, хто переніс ортопедичні та травматологічні операції на руховому апараті: хто має ревматичні захворювання та підгострий період опіків.

Кардіопульмонарне відновлення передбачено для хворих, що перенесли інфаркт, проліковану нестабільну стенокардію, після операції на серці та легенях, а також цукровий діабет.

Широко показана санаторно-курортна реабілітація при порушеннях перебігу вагітності (щонайперше, при ускладненнях під час вагітності), після операцій на органах травлення та на органах сечостатевої системи.

Безперечною перевагою є те, що хворий має право вільного вибору санаторію, перелік яких він отримує разом із направленням на оздоровлення. Цей перелік затверджено наказом виконавчої дирекції Фонду страхування.

На пацієнтів за вказаними вище профілями чекають у санаторіях Львівської, Запоріжської, Харківської, Дніпропетровської областей. Також гостинно потенційних курортників зустріне Чернігівщина, Одещина, Вінниччина, Херсонщина, Полтавщина. Готові до заїзду і санаторії у Закарпатті, на Волині, Хмельниччині та Івано-Франківщині. Ну і, звичайно ж, Київ та Конча-Заспа.

Слід зазначити, що під час реабілітаційного лікування в санаторіях, пацієнти перебувають на листку непрацездатності. Це важливий момент для багатьох.

ТУРБУЙТЕСЬ ПРО СВОЄ ЗДОРОВЬЯ РАЗОМ ІЗ 2 МІСЬКОЮ ЛІКАРНЕЮ.

Алгоритм оформлення Декларацій між лікарем та пацієнтом по Чернігівській міській лікарні №2

Алгоритм оформлення Декларацій між лікарем та пацієнтом по Чернігівській міській лікарні №2

 1. Бажано до 01.05.2018р. визначитися з лікарем первинної ланки (терапевтом дільничним або сімейним лікарем), з яким Ви будете підписувати Декларацію.
 2. Залишити лікарю, якого обрали для підписання, номер свого мобільного телефону. В поліклініці буде встановлений графік оформлення Декларацій лікарями первинної ланки в окремому кабінеті, який облаштований комп’ютером, принтером та підключений до мережі Інтернету.
 3. Згідно графіку роботи, лікарі первинної ланки будуть запрошувати пацієнтів для підписання Декларацій. При цьому необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон.
 4. Після оформлення Декларації в електронній базі системи E-Heals, документ роздруковується в двох екземплярах та підписується лікарем і пацієнтом.
 5. Після чого на мобільні телефони учасників підписання прийде інформація з системи E-Heals про пароль та номер.
 6. Підписання Декларацій буде проводитися до 01.10.2018року, тому бажано пацієнтам не хвилюватися.
 7. Надання медичної допомоги особам, що не встигли визначитися з лікарем буде проводитися на загальних умовах.
 8. Для пацієнтів, що не виходять за межі квартири в зв’язку із хворобою, передбачено сканування документів та відправлення їх в такому вигляді до реєстру системи E-Heals.
 9. Для осіб, що не є дієздатними - оформлення Декларацій буде проводитися опікунами (за наявності відповідних документів).
 10. Доцільно, щоб вся родина підписувала Декларацію з одним лікарем. До відома діти старші за 14 років можуть підписувати Декларації з сімейними лікарями.
 11. Місце проживання та реєстрації громадян при оформленні Декларацій немає значення, основним є вільний вибір лікаря сімейного або дільничного терапевта, довіра до нього, бажання лікуватися та спостерігатися ним.
 12. Лікар має право відмовити в підписанні Декларації, якщо в нього вже набрано 2тис. пацієнтів.
 13. Пацієнт може змінювати лікаря за своїм бажанням. При цьому попередня Декларація автоматично анулюється при введенні в систему E-Heals даних нової Декларації.
 14. Треба пам’ятати, що в майбутньому всі відношення пацієнтів з медициною стануть будуватися тільки через лікаря первинної ланки, а саме: направлення на будь-яке обстеження, консультації спеціалістів, направлення на планове лікування в умовах стаціонару та інше.
 15. Природно, що при виникненні станів невідкладної допомоги (травми, гострої хірургічної, серцево-судинної та інших) передбачено надання медичної допомоги фахівцями відповідного рівня.
 16. Наявність у пацієнта мобільного телефону лікаря та сестри медичної, надасть можливість консультацій з приводу стану здоров’я, оформлення медичних довідок, планування наступних амбулаторних прийомів тощо.
 17. Попередній запис на прийом, відвідування додому (при необхідності) також можна буде оформлювати минаючи медичну реєстратуру, а зателефонував сестрі медичній лікаря, з яким підписана Декларація.
 18. Можливість спілкування пацієнта та медичних працівників по мобільним телефонам повинна мати свої межі:
  • необхідно знати розклад лікаря, щоб не турбувати його зайве під час амбулаторного прийому, не відволікати від спілкування з іншими пацієнтами. Тобто години звернення по мобільному телефону необхідно обговорити окремо та обов’язково;
  • лікарі та сестри медичні первинної ланки мають право на приватне життя та відпочинок.

УВАГА ПАЦІЄНТАМ!

Увага пацієнтам!

В Чернігівській міській лікарні №2 працює WiFi. Якщо на момент Вашого перебування та лікування в стаціонарі у Вас виникли непорозуміння з медичним персоналом, запитання, пропозиції щодо покращення якості надання медичної допомоги, ви можете залишити повідомлення для адміністрації на сайті лікарні (у т.ч. анонімно) http://www.hospital2.org.ua

ВИ МОЖЕТЕ ОБРАТИ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

СПИСОК ЛІКАРІВ ПОЛІКЛІНІКИ, З ЯКИМИ МОЖЛИВО ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ
Лікар Місце надання первинної допомоги Територія
Шилина

Наталія Павлівна

Завідувач терапевтичним відділення поліклініки

Стаж роботи – 41 рік

Вища кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другий поверх, кабінет № 205 Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Генерала Бєлова, буд №№  37/корп. І - ІІ - ІІІ - ІV - V,  27,  29,  29а,  31,  33.

Костюк

Олена Петрівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 39 років

Вища кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2 ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 209 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Космонавтів буд. №№  2,  4, 4а, 6, 8, 12, 20,  22. вул. Генерала Бєлова  буд. №№  4,  6,  8
Любухіна

Ірина Анатоліївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 28 років

І кваліфікаційна  категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 215 Територія надання первинної медичної допомоги: вул.  Генерала Пухова буд. №№ 130,  132,  138, 140,  142.
Лазарук

Наталія Василівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 23 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2 ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 213 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Генерала Пухова буд. №№ 127, 129/корп.І-ІІ-ІІІ, 131/корп. І-ІІ-ІІІ,  133, вул. Доценка буд. №№ 21,  23,  25,  27.
Мельник

Людмила Миколаївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 37 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 35 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Маршала Рокосовського буд. №№  18а,  20, 20а,  22,  22а

вул. Доценка буд. №№ 2,  2б,  4,  4а,  6.

Вовк

Наталія Михайлівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 19 років

І кваліфікаційна  категорія

 

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 215

 

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Освіти буд. №№ 1-27,  2-24,  4а,  4б, 6, 8, 10. І-ІІ провулок Освіти – всі будинки вул. Кривулевська – всі будинки вул. Шевченка №№ буд. 106,  108,  110,  112а.

вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 3, 5. І-ІІ провулок Тракторний – всі будинки

Чуприна

Тамила Олександрівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 36 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх,

кабінет № 35

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. буд. Доценка № 24. вул. буд. Маршала Рокосовського № 16. вул. буд. Генерала Пухова №№ 101, 103, 105, 107
Висоцька

Лілія Віталіївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи –  38 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул.. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 209 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 30, 42а,   43, 45, 45а, 49, 49а,  51,  53,  54.
Зозуля

Ірина Вікторівна

Лікар загальної практики – сімейної медицини

Стаж роботи – 5 років

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 213

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 9, 11, 13, 17,  17а,  19,  21,  23,  25.

вул. Освіти буд. №№ 26,  29.

Ольховий

Роман Станіславович

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 17 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 110.

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Менделєєва – всі будинки, вул. Петровського буд. №№ з 21 та 22 до кінця   вулиці

вул. Шевченка буд. №№  38,  40,  44,  46,  48, 48а,50,  52.

вул. Г.Полуботка буд. №№ 74,  76,  84,  120, з 59 до кінця вулиці, окрема буд. №  80.

вул. Академіка Павлова буд. №№ 15,  17,  приватний сектор.

Гребницький

Валентин Михайлович

Завідувач терапевтичним відділення поліклініки

Стаж роботи – 44 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другий поверх, кабінет № 211 Територія надання первинної медичної допомоги:

проспект Перемоги буд. №№ 114, 116,  118,  120, 126, 126а, 128., вул. 1 Травня буд. №№ 24 – 48, 41-71., вул. Любомира Боднарука буд. №№ 4-52,  3-59.

вул. 8 Березня – всі номери будинків вул. М.Вовчка – всі номери будинків., вул. Соснова буд. №№ 1-5,  4-28, вул. Курганна – всі номери будинків.

провулок Курганний – всі номери будинків, провулок Любомира Боднарука – всі номер будинків.

Скляр

Ірина Володимирівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 18 років

І кваліфікаційна  категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 200

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Шевченка буд. №№ 30,  30а,  32,  49,  49а, 49б,  51,  53,  53а,  53б,  53в.,   вул.  Івана Шраги – всі будинки    вул. Лермонтова буд. №  5а, вул. О.Молодшого буд. №№ 3,  8,  12,  12а.
Прохорова

Олена Олексіївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 4 роки

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 200

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. та провулок Ніжинський - всі будинки.

вул. Мачеретівська - всі будинки

вул. Ломоносова - всі будинки

вул. О.Лазаревського -  всі будинки

вул. О. Шафонського - всі будинки

вул. Некрасова буд. №№  84-90.

вул. Освіти буд. №№ 77-79,  81,  83.

вул. та провулок Молодіжний - всі номера, вул. Земська буд. №№ 2-52а, 1-79.

проспект Перемоги буд. №№ 155,  159,  163.

вул. Станіславська – всі будинки.

вул. Т.Кореня – всі будинки.

Кисла

Олена Василівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

стаж роботи – 25 років

І кваліфікаційна  категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 201

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Рєпіна – всі будинки

вул. Освіти буд. №№ 86,  88

вул. Соснова буд. №№ 34-100,  5а-75.

вул. Грибоєдова буд. №№ 3-27, 2-22.

провулок Проектний – всі будинки

вул. Кибальчича буд. №№ 29-39,  34-48.

вул. Українська буд. №№ 2-8, 3-9а.

вул. М.Міхновського буд. №№ 47-57, 58-68, 68а.

вул. 1 Травня буд. №№ 50 - 162, 73 - 141, 77.

вул. 77 Гвардійської дивізії буд. №№ 2а - 24а.

провулок О. Шафонського – всі будинки

вул. Седнівська – всі будинки

вул. Таранущенка буд. №№ 1а - 31, 4 – 42

Воєдило

Світлана Валентинівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 18 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 201

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Г.Полуботка буд. №80

проспект Перемоги буд. №№ 147, 149, 151, 151а, 153

вул. Андріївська – всі будинки.

вул. О. Фльорова – всі будинки.

вул. Т.Кореня буд. № 9.

вул. Ганжівська - всі будинки.

вул. О.Молодшого буд. №№ з9 до кінця вулиці, з 54 до кінця вулиці

Юльчиєва

Світлана Іванівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 19 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 203

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 3а,  5а,  7.

вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 26,  28, 32,  34,  38,  40,  48

Знахаренко

Ольга Іванівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 35 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 203

Територія надання первинної медичної

допомоги:

проспект Перемоги буд. №№ 187,  189,  191, 193,  195,  197,  201,  203,  205.

вул. Маршала Рокосовського буд. №№  27, 29

Зеленковська

Ольга Володимирівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 34 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, Вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 204

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Маршала Рокосовського буд. №№  35, 37, 37а, 39,  41,  41а,  41б.

проспект Перемоги буд. №№ 180,  184

Кальдяєва

Оксана Миколаївна

Завідувач відділення загальної практики-сімейної медицини

Стаж роботи – 14 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 113

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 11,  15.

вул. Космонавтів буд. №№ 1,  1а,  3,  3а, 3в, 5, 5а,  9

Красюк

Ольга Іванівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 22 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 103

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Савчука – всі будинки, крім буд. №  7
Вакантна дільниця

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Алексєєва №№ 37 - 67, 56 - 80.

І та ІІ провулок Алексєєва – всі будинки.

вул. Ю.Мезенцева №№  30 - 58,41 - 81,  83,  85.

провулок Льотний №№ 1 - 15.

вул. Мстиславська №№ 132а,  134,  163 - 181.

вул. Партизанська №№ 1- 35,  4 - 32.

провулок Партизанський – всі будинки.

вул. Стрелецька №№ 2 - 56

Мохонько

Андрій Володимирович

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 7 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 105

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Єськова – всі будинки.

вул. Стрілецька буд. №1,  №  1/27.

вул. Ю.Мезенцева буд. № 80,  № 87.

провулок Мезенцева – всі будинки.

вул. Мстиславська буд. №№ 130, 130а, 132, 138, 140

Обморок

Тетяна Петрівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 20 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 108

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Генерала Бєлова буд. №№ 10,  12,  12а, 14, 20,  22,  24,  30/ корп. І, ІІ, ІІІ

Вольська

Ірина Дмитрівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 17 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 103

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 42, 44, 46, 54, 54а, 56, 56а, 58,  58а, 60,  62,  66,  68,  70

Хроленко

Наталія Василівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 12 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 208

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 7а,  7в,  9а.

вул. Маршала Рокосовського буд. № 36.

вул. Космонавтів буд. №№ 10,  10а,  14,  16,  18, 24,  26

Самойлова

Ніна Григорівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 4 роки

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 208

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Генерала Бєлова буд. №№ 17,  21,  23,  25

Тремба

Наталія Володимирівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 10 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 108

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 26,  26а,  28.

вул. Маршала Рокосовського буд. № 16а.

вул. Генерала Пухова буд. № 109 корп. І-ІІ-ІІІ

Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Юльчиєва Світлана Іванівна)

І- ІІ Кордівка - всі будинки

вул. Грінченка - всі будинки.

вул. Федоровського - всі будинки

вул. Відпочинку- всі будинки,

І-ІІ пров. Відпочинку - всі будинки,

вул. Шевченка буд. №№  56 - 100, 71 - 91, 57.

провулок Некрасова - всі будинки,

вул. Некрасова буд. №№ 1- 33, 2 - 24.

вул. Ак. Павлова - приватний сектор, № 19

провулок Ак. Павлова - всі будинки

вул. Кочерги - всі будинки.

вул. В.Хижнякова - всі будинки,

вул. А. Верзілова – всі будинки.

вул. Земська буд. №№ 68, 70, 72, 74-88, 77а-119

провулок Квартальний - всі будинки

Вакантна дільниця

( сумісник лікар

Зозуля Ірина Вікторівна)

вул. Генерала Бєлова буд. №№ 37/ корп. І-ІІ-ІІІ-ІV-V,  27,  29,  29а,  31,  33
Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Лазарук Наталія Василівна)

вул. Доценка буд. №№ 13, 13а, 13б, 15, 15а, 15б, 17,  17а,  17б, 17в,  17г,  25в
Вакантна дільниця

( сумісник лікар

Знахаренко Ольга Іванівна)

Село  Олександрівка – всі будинки,

Село Пивці – всі будинки

Вакантна дільниця

( сумісник лікар Ольховий Роман Станіславович)

вул. Михайлофедоровська- всі будинки.

провулок 1 Травня – всі будинки

вул. Лермонтова №№ 1- 31,  4 - 24.

провулок Лермонтова – всі будинки

вул. О.Молодшого №№ 5 - 7б,  22 - 40.

вул. О.Міхнюка №№ 6 -10, 15 - 49, 41, 41а/1, 41а/ІІ.

проспект Перемоги №№ 115,  117,  119,  119а, 121, 123а,  125,  143,  145.

вул. Г.Полуботка №№ 44 - 66,  33 – 47

Вакантна дільниця

( сумісник лікар

Кисла Олена Василівна)

вул. 8 Березня – всі будинки

вул. М.Вовчка – всі будинки.

вул. Соснова №№ 1- 5,  4 - 32.

провулок та вулиця Курганна – всі будинки.

вул. Л.Боднарука №№  4 - 52,  3 - 59

провулок Л.Боднарука – всі будинки.

вул. 1 Травня №№ 26 - 48, 41 - 71

проспект Перемоги №№ 114, 116, 118,  120,  126, 126а,  128

Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Скляр Ірина Володимирівна)

вул. Шевченка буд. №№  22,  37,  39а,  41,  43, 45,  47,  47а.

вул. Савчука буд. №7.

вул. О. Міхнюка буд. №№ 1,  3,  5,  7,   9

Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Красюк Ольга Іванівна)

вул. Доценка,  буд. №№ 21,  23,  27,  30,  30а,  32.

вул. Генерала Пухова буд. №№ 111/корп. 1-ІІ-ІІІ, 113,  115 ,  115а,  117,  119,  121

Вакантна дільниця

проспект Перемоги, буд. №№162, 164, 166, 168, 170, 174, 176, 178, 182

Вакантна дільниця

вул. Генерала Пухова буд. №№ 132, 136, 144,

146,  148,  150,  152,  154

Вакантна дільниця

вул. 1 Травня буд. №№ 159, 161, 163

Вакантна дільниця

(відвідування вдома черговим терапевтом)

вул. Олени Білевич буд. №№ 34 - 51, 36 - 68.

провулок Олени Білевич – всі будинки.

вул. Гонча буд. №№ 101 - 113, 108 - 130

вул. Юрія Мезенцева буд. №№ 2 - 28,  3 – 39.

вул. Маршала Росовського буд. №№ 1-35,  2-34.

вул. Пoлини Осипенко буд. №№  1- 35,  2 - 34.

вул. Волонтерів – всі будинки.

вул. Мстиславська буд. №№ 96 - 126, 140, 131, 133, 134, 135, 136, 137, 139, 141-161

Сусло

Наталія Володимирівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 10 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 105

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Г.Чорнобиля - всі будинки.

вул. Партизанська буд. №№  2 - 58,  3 - 55

 

24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Біля 25% населення світу мають латентний туберкульоз, при якому люди інфіковані бактеріями туберкульозу, але (поки ще) не захворіли на хворобу та не можуть її передавати. Ризик того, що це може статися протягом життя складає 5-15%. Однак люди з ослабленою імунною системою: з ВІЛ-інфекцією, недостатністю харчування, деякими хронічними захворюваннями та діабетом або люди, що палять, вживають наркотики більш схильні до захворювання.

Коли у людини розвивається активна форма туберкульозу, хвороба тривалий час може мати прихований перебіг, в наслідок чого захворівший не звертається своєчасно за медичною допомогою та інфікує інших людей (за рік людина, хвора на туберкульоз, може заразити до 10-15 інших людей, з має контакт). В цей період мікобактерія туберкульозу, яка потрапила в організм людини, починає розмножуватися (в легенях або інших органах – нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишківнику, шкірі, статевих органах), а імунна система намагається зупинити або сповільнити цю агресію. Через деякий час людина починає відчувати нездужання – кашель, лихоманку, слабкість, рясне потовиділення вночі, безпричинну втрату ваги та ін.). Поява двох або більше ознак – привід звернутися до лікаря. Кровохаркання, виражена задишка, біль в грудній клітці – більш пізні симптоми.

Туберкульоз можна лікувати та виліковувати. У разі активної, чутливої до ліків форми хвороби проводиться стандартний шестимісячний курс лікування чотирма протимікробними препаратами. При захворюванні на туберкульоз, людина повинна приймати ліки за схемою, призначеною лікарем.

Успішність боротьби з епідемією, зниження захворюваності та смертності від туберкульозу залежить від особистої позиції окремої людини. Необхідно пам’ятати, що кожна людина відповідальна за своє здоров’я, за свою якість життя і все треба починати з себе, зі свого способу життя: намагатися вживати корисну та збалансовану (білками та жирами) їжу, займатися фізичною культурою та спортом, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися правил особистої гігієни тощо. Перебування на свіжому повітрі, особливо, серед хвойних дерев, дуже негативно впливає на збудника туберкульозу. Необхідно щорічно проходити флюорографічне обстеження та пам’ятати, що тривалий (спочатку сухий) кашель, який посилюється вночі та вранці являється приводом відвідування сімейного лікаря та обстеження мокротиння на наявність мікобактерії туберкульозу.

 

ВНИМАНИЕ ОПАСНОСТЬ!!!

ВНИМАНИЕ ОПАСНОСТЬ!!!

Есть проблема и если на нее не обратить внимания, будет поздно. Эта зараза расползается среди молодежи и будет большая беда в нашем городе — «ПРОБЛЕМИЩЕ».

За неделю 4 поступления с тяжелыми наркотическими отравлениями. Скорее всего, это - «синтетика»: неадекватное поведение, рвота, прикус языка, состояние комы. Люди превращаются в «овощи». Выходят из состояния крайне тяжело, существует угроза жизни и последствия в виде психических нарушений.

Молодые здоровые люди до 30 лет, которые могут не выжить или остаться инвалидами.

КОМУ ЭТО НАДО?

Где родные, близкие, друзья и «активисты»?

Кто виноват?

ЗАДУМАЙТЕСЬ!

В Другу міську прийшла весна!

Сьомого марта чоловіки лікарні поздоровили найчарівнішу частину колективу зі святом 8 Березня, з Весною!

Відкриття амбулаторії сімейних лікарів на П’яти Кутах

Приємною новиною на початку року повинне стати відкриття амбулаторії сімейних лікарів на П’яти Кутах за адресою: пров. 1 Травня, 3. Приміщення на другому поверсі зазнало чудового ремонту, а реєстратуру та гардероб в колишньому їх стані взагалі не можна впізнати. Територія, що буде відноситись до амбулаторії, розрахована на крокову доступність, тобто 450-550 м.

Перелік вулиць та будинків надані нижче.

Загальна кількість дорослого населення коливається біля 14 тис., а дітей нараховується 800 осіб. На цей час це складає 7 терапевтичних та 2 педіатричні дільниці. Тобто в амбулаторії лікарі будуть вести прийом як дорослого, так і дитячого населення.

Крім того, передбачається:

 • наявність процедурного кабінету,
 • денного стаціонару на 2-3 ліжка,
 • кабінету фізіотерапевтичного лікування (інгалятор, УВЧ, небулайзер),
 • проведення ЕКГ.

До амбулаторії з поліклініки лікарні перейдуть наступні лікарі: Кальдяєва О.М., Кисла О.В., Скляр І.В., Ольховий Р.С., Воєділо С.В., Красюк О.І., Сусло Н.В.

Майже всі вони мають І кваліфікаційну категорію та достатній стаж роботи, користуються авторитетом серед населення.

Сподіваємося, таке наближення первинної медичної допомоги до пацієнта, по-перше, в деякій мірі розгрузить медичний персонал основної поліклініки, по-друге, буде позитивно прийнятим пацієнтами. Відкриття амбулаторії планується в середині лютого.

ПЕРЕЛІК

вулиць, мешканцям яких медична допомога буде надаватися

 в амбулаторії на 5 Кутах. 

 • Проспект Перемоги, буд. №№ 114,115,116, 117, 118,119,119а,120,121, 123А,126,126А,128, 143, 145, 147,149,151,151А,153,155,159,163
 • вул. О. Молодшого, буд. №№ 3,5,7б, 8,12,12а, 19 корпус 1-6 - 47, №22 по 40-78а
 • вул. Михайлофедорівська – всі номери будинків;
 • вул. Олега Михнюка , буд. №1,3,5,6,7,9, 10, з №15 по 47;
 • вул. Г. Полуботка, буд. з №44 по №72, з №33  по №47, 80;
 • провулок Лермонтова – всі номери будинків;
 • вул. Лермонтова, буд. з №1 по 31, з №4   по 24;
 • провулок 1 Травня – всі номери будинків.
 • вул. Земська буд. №№ 2-52а, 1-79
 • вул. Станіславська – всі номери будинків;
 • вул. Терентія Кореня – всі номери будинків;
 • вул. Соснова буд. №№ 1,2,3,4 по 28, 34-82, 5,5а - 57;
 • вул. 1 Травня буд. №№ 7 - 41, 24 - 48, 50-136, 73-123;
 • провулок О.Шафонського – всі номери будинків;
 • вул. О.Шафонського – всі номери будинків;
 • вул. Ломоносова – буд. №№ 1-20,2-19;5А.
 • вул. Кибальчича буд. №№ 29-39, 34-48;
 • вул. Українська буд. №№ 2-8,3-9а;
 • вул. М.Міхновського буд. №№ 47-57,58-68,68а.
 • вул. Челюскінців, буд. №9;
 • вул. Андріївська – всі номери;
 • вул. Ганжівська – всі номери;
 • вул. Олега Флорова – всі номери.
 • вул. Любомира Боднарука , буд. з №4 по №52, з №3 по №59,
 • вул. 8 Березня – всі номери;
 • провулок Любомира Боднарука – всі номери;
 • вул. М. Вовчка – всі номери;
 • вул. Курганна – всі номери;
 • провулок Курганний – всі номери; вул.
 • вул. Савчука, буд. №№1, 3, 5, 7, 7а, 7б, 11
 • вул. Шевченка буд.№№22, 30, 30а, 32 ,37, 39-а, 41, 43, 45, 47, 47а, 49а, 51,53,53а, 53б , 53в,
 • вул. Шрагі, буд. №4, 9;

 

 

Святкування Дня святого Миколая

Святий Миколай в українській народній традиції займає особливе місце, українці з давніх часів вважають святого Миколая заступником простого люду (до  речі, його ім'я в перекладі з грецької означає "перемога народу"), охоронцем і помічником, покровителем дітей. Цього святого називають "скоропомічним" –  адже він завжди спішить на допомогу потребуючим.

З давніх-давен День святого Миколая святкували весело. Завчасно готували маленькі даруночки, пекли печиво, запрошували музик, скликали гостей. І звичайно ж чекали найголовнішого нічного гостя – Миколу-Чудотворця, запалювали свічки, читали молитви...

У Чернігівській міськійї лікарні №2 стало доброю традициєю влаштовувати в День святого Миколя свято для дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Силами дітей співробітників – наших маленьких талановитих янголят - влаштовано святковий концерт. У відділеннях до свята напекли "миколайчиків", печиво, пиріжки.

Спонсором свята став наш багаторічний друг - ТОВ «Продовольча компанія «Ясен». Дякуючи його благодійної допомозі, дітлахи смакували солодащами. Головний лікар подарував торти, а  подарунки к святу забезпечив профспілковий комітет лікарні.

На базі ЧМЛ №2 відбувся симуляційно-інтерактивний тренінг «Bodi interact»


05.12.2017р. в рамках Європейського проекту Європейської організації інсульту (ESO) та за Ініціативи ANGELS на базі ЧМЛ №2 відбувся симуляційно-інтерактивний тренінг «Bodi interact». Проводив тренінг консультант Ініціативи ANGELS в Україні Лев Приступюк. В конференц-залі зібралися фахівці медичної галузі, які зацікавлені в сучасних актуальних питаннях діагностики та лікування інсультів, проведення тромболітичної терапії (ТЛТ) при ішемічному інсульті. Зокрема, були присутні лікарі та фельдшера екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, лікарі терапевти приймального відділення ЧМЛ №2, лікарі неврологи ЧМЛ №2 та ЧОЛ.

Лев Приступюк ознайомив присутніх з Ініціативою ANGELS, яка допомагає реалізувати мету в Україні - вдосконалення надання допомоги хворим з інсультом.

На тренінгу були розглянуті наступні практичні питання:

 • виявлення перших ознак інсульту та тактика ведення хворого-кандидата на ТЛТ на догоспітальному етапі;
 • тактика ведення хворого-кандидата на ТЛТ на госпітальному етапі;
 • проведення ТЛТ;
 • помилки, недоліки при проведенні ТЛТ у хворих на ішемічний інсульт.

Тренінг видався плідним. Вирішено провести наступний тренінг в майбутньому 2018 році із залученням фахівців м.Чернігова, м.Ніжина, м.Прилук.