Підрозділи лікарні:

Поради для хворих на гіпертонію

Близько 40% дорослих людей в світі страждають на гіпертонію. Вона є причиною більше 9 мільйонів щорічних смертельних випадків.

Підвищений кров’яний тиск - це систолічний кров’яний тиск ≥ 140 або діастолічний кров’яний тиск ≥90.

Наші поради поможуть вам зберегти своє серце здоровим.

 1. Відмовтесь від паління У курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарду, в 4 рази частіше – мозковий інсульт і в 16 разів частіше – захворювання судин ніг.
 2. Правильно харчуйтеся. Вживайте менше тваринних (насичених) жирів: купуйте пісне м'ясо, вилучайте видимий жир та шкірку курки. Обмежуйте споживання цукру та продуктів, що його вміщують. Використовуйте для приготування страв олію. Віддайте перевагу молочним продуктам з низьким вмістом жиру (йогурт, кефір, сир). Вживайте рибу хоча б раз у тиждень. Споживайте щоденно не менше 400 грамів фруктів та овочів (особливо збагачених калієм, кальцієм, магнієм), не забувайте про грецькі горіхи та бобові. Зменшить вживання алкоголю. Регулярно вживайте страви із зернових, віддаючи перевагу продуктам із борошна грубого помолу. Уникайте споживання солоних продуктів (копченості, консерви), зменшуйте кількість солі.
 3. Слідкуйте за вагою! Найкращий спосіб позбавитись зайвої ваги – змінити свої звички в харчування та збільшити фізичну активність.
 4. Більше рухайтесь! Виконуйте щодня будь-які фізичні вправи протягом 30 хвилин. Якщо ви більшу половину робочого дня проводите сидячи, звертайте увагу на дозвілля та піші прогулянки.
 5. Регулярно міряйте артеріальний тиск. Підтримуйте його на нормальному рівні (нижче 140/90 мм рт.ст.). Регулярно приймайте медикаменти, якщо їх вам призначив лікар.
 6. Вчиться розслаблятися! Кожен із нас інколи відчуває напруження при певних обставинах. Але в дійсності не обставини, а наша реакція на них є причиною стресу. Визначить для себе, що викликає у вас хвилювання. Здоровий сон - ваш найкращий друг. Більше позитивних емоцій – поспілкуйтеся з друзями, сходить в театр або на концерт, в ліс. Кішка або собака у вашому домі допоможуть не відчувати себе одиноким. Найголовніше правило – не піддавайтеся смутку і частіше посміхайтеся.

 Потурбуйтеся про себе, про своє майбутнє, про його якість та тривалість!

 

 

СВЯТО ВИШИВАНКИ

СВЯТО ВИШИВАНКИ

Вишиванка — це не символ патріотизму.

Патріот — не той, хто носить вишиванку та промовляє патріотичні промови. Патріот — це людина, яка своєю самовідданою працею щоденно збагачує та звеличує рідну України, робить її міцнішою та непоборною.

А вишиванка — це огранка дорогоцінного каменю, яким є наша Україна.

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією з ініціативи ВООЗ відмічається 17 травня.

Проблема АГ для українців щорічно набирає більшого значення.

Пестування таких руйнівних звичок, як ожиріння, паління, вживання алкоголю, мало рухомий спосіб життя, стреси (позитивні та негативні) - все це веде до гіпертонічної хвороби. У деяких людей є генетична схильність до артеріальної гіпертензії.

Майже кожний третій мешканець Чернігівської області має підвищений тиск. На жаль, лише 18-20% пацієнтів приймають ліки в необхідній дозі, послідовно та виважено, знаходяться під контролем лікаря. Інші громадяни або не звертають увагу, або користуються порадами різних «цилітелів» та сусідів.

На жаль, тривала артеріальна гіпертензія має важкі ускладнення, найтяжчі з яких - гострий коронарний синдром та інсульт. Навіть при сучасних методах лікування це означає значні фінансові втрати, погіршення якості життя, інвалідність, передчасну смерть.

Ризик розвитку ішемічної хвороби збільшується в 3-4 рази, гіпертонічної - в 7 разів.

Своєчасна діагностика, особистий підбір препаратів та їх дозування, впорядкований ритм, образ і спосіб життя, все це сприяє більш якісному життю

Щодо оформлення декларацій між лікарем та пацієнтами

Станом на 07.05.2018 року між лікарями поліклініки та пацієнтами оформлено більше 4 тисяч декларацій.

Кабінети, в яких проводиться оформлення декларацій:

 • №105, 208, 415, конференц-зал поліклініки працюють в дві зміни з 8.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю;
 • кабінети №105 та №208 працюють в суботу з 9.00 до 13.00.

Обов’язковими при оформленні є: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код (або їх копії) та мобільний телефон (а не його номер на папірці). Крім того, необхідно знати поштовий індекс адреси свого проживання та номер мобільного телефону на випадок екстреного зв’язку.

Перші тижні роботи виявили деякі проблеми:

 • багато пацієнтів приходять зранку, близько 7.30 - 8.30. Черга аж-ніяк не прискорює оформлення. Найменші черги на реєстрацію близько 13-16 годин;
 • часто люди похилого віку не беруть з собою мобільного телефону, а тільки його номер. Справа в тому, що після он-лайн реєстрації пацієнт повинен отримати відповідне повідомлення з реєстру, і тільки після цього декларацію можливо роздруковувати на принтері та підписати пацієнтом;
 • треба пам’ятати, що перш ніж оформлювати декларацію, необхідно поспілкуватися з лікарем первинної ланки (сімейним або дільничним терапевтом). Особливо, якщо пацієнт прописаний за іншим адресою або мешкає на інший дільниці;
 • також необхідно знати, що підлітків разом з родиною можуть брати під спостереження тільки сімені лікарі, диплом яких передбачає надання медичної допомоги дітям. Тому, як би пацієнти не поважали свого дільничного терапевта, для дитини в віці до 18років необхідно оформлювати декларацію з педіатром.

На жаль, іноді виникають проблеми з реєстраціями пацієнтів поза межами компетенції співробітників лікарні: сервіс eHealth «завісає» і не працює 20-40 хвилин, скоріше це виникає в години найбільшого навантаження в мережі 10-11годин.

Повага одного до одного та толерантність - це запорука плідної співпраці відвідувачів та медичних працівників. Ми всі працюємо на основну мету: збереження або покращення здоров’я - найбільшої цінності в житті

 

Програма «Доступні ліки» в дії

За підсумками 2017року лікарями поліклініки Чернігівської міської лікарні №2 зареєстровано:

 • 18826 осіб з серцево-судинними захворюваннями,
 • 548 осіб з бронхіальною астмою,
 • 2548осіб з цукровим діабетом ІІ типу.

При цьому виписано рецептів за програмою «Доступні ліки» майже 66% хворим з групи хвороб органів кровообігу, 48% охоплено з бронхіальною астмою та 64% осіб з цукровим діабетом ІІ типу.

За І квартал поточного року оформлено майже 24,5 тис. рецептів для забезпечення вищевказаних категорій пацієнтів в аптеках міста. Біля 9тис. хворих отримали медикаменти.

Проблеми з якими стикаються пацієнти:

 • не всі аптеки приймають участь в програмі;
 • завдяки активній позиції лікарів міста програма користується значним попитом, але грошей, що виділяються на її реалізацію, достає тільки на 10-12днів місяця;
 • бажано з боку МОЗ України розширити перелік препаратів для лікування гіпертонічної хвороби та бронхіальної астми

 

Реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах

2 міська лікарня вже не перший рік пропонує безкоштовне реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах, яке можна вважати найбільш природнім та фізіологічним. При багатьох захворюваннях, особливо після зникнення гострих проявів хвороби, воно являється найбільш ефективним. Тому таке оздоровлення залишається важливим.

Наряду з природними лікувальними факторами під час відновлювальної санаторно-курортної реабілітації широко застосовуються методи фізіотерапії з використанням відповідної техніки, дієтотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, голкорефлексотерапія. Це все дозволяє звести до мінімуму вживання лікувальних препаратів, а в багатьох випадках - і зовсім від них відмовитися.

Тому саме реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах займає приорітетне місце у комплексі оздоровчих заходів для пацієнтів у відновлюваній стадії лікування.

2 міська лікарня вже багато років переймається цією проблемою. Хворі, які пройшли тут стаціонарне лікування, мають можливість продовжити відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Єдина умова - треба мати статус застрахованого, бо оплату лікування здійснює Фонд соціального страхування України.

Починаючи з вересня 2013 року, із 2 міської лікарні було направлено на реабілітацію та відновлення в санаторно-курортні заклади і вилікувано в них 329 пацієнтів.

Цього року 2 міська продовжує займатися цим питанням. Направлення  пацієнти отримують у стаціонарі.

Не варто нехтувати таким способом оздоровлення тим, хто знаходиться в підгострому періоді інсультів та черепно-мозкових травм. Для них передбачена нейрореабілітація:

М"язово- скелетна реабілітація показана тим, хто переніс ортопедичні та травматологічні операції на руховому апараті: хто має ревматичні захворювання та підгострий період опіків.

Кардіопульмонарне відновлення передбачено для хворих, що перенесли інфаркт, проліковану нестабільну стенокардію, після операції на серці та легенях, а також цукровий діабет.

Широко показана санаторно-курортна реабілітація при порушеннях перебігу вагітності (щонайперше, при ускладненнях під час вагітності), після операцій на органах травлення та на органах сечостатевої системи.

Безперечною перевагою є те, що хворий має право вільного вибору санаторію, перелік яких він отримує разом із направленням на оздоровлення. Цей перелік затверджено наказом виконавчої дирекції Фонду страхування.

На пацієнтів за вказаними вище профілями чекають у санаторіях Львівської, Запоріжської, Харківської, Дніпропетровської областей. Також гостинно потенційних курортників зустріне Чернігівщина, Одещина, Вінниччина, Херсонщина, Полтавщина. Готові до заїзду і санаторії у Закарпатті, на Волині, Хмельниччині та Івано-Франківщині. Ну і, звичайно ж, Київ та Конча-Заспа.

Слід зазначити, що під час реабілітаційного лікування в санаторіях, пацієнти перебувають на листку непрацездатності. Це важливий момент для багатьох.

ТУРБУЙТЕСЬ ПРО СВОЄ ЗДОРОВЬЯ РАЗОМ ІЗ 2 МІСЬКОЮ ЛІКАРНЕЮ.

Алгоритм оформлення Декларацій між лікарем та пацієнтом по Чернігівській міській лікарні №2

Алгоритм оформлення Декларацій між лікарем та пацієнтом по Чернігівській міській лікарні №2

 1. Бажано до 01.05.2018р. визначитися з лікарем первинної ланки (терапевтом дільничним або сімейним лікарем), з яким Ви будете підписувати Декларацію.
 2. Залишити лікарю, якого обрали для підписання, номер свого мобільного телефону. В поліклініці буде встановлений графік оформлення Декларацій лікарями первинної ланки в окремому кабінеті, який облаштований комп’ютером, принтером та підключений до мережі Інтернету.
 3. Згідно графіку роботи, лікарі первинної ланки будуть запрошувати пацієнтів для підписання Декларацій. При цьому необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон.
 4. Після оформлення Декларації в електронній базі системи E-Heals, документ роздруковується в двох екземплярах та підписується лікарем і пацієнтом.
 5. Після чого на мобільні телефони учасників підписання прийде інформація з системи E-Heals про пароль та номер.
 6. Підписання Декларацій буде проводитися до 01.10.2018року, тому бажано пацієнтам не хвилюватися.
 7. Надання медичної допомоги особам, що не встигли визначитися з лікарем буде проводитися на загальних умовах.
 8. Для пацієнтів, що не виходять за межі квартири в зв’язку із хворобою, передбачено сканування документів та відправлення їх в такому вигляді до реєстру системи E-Heals.
 9. Для осіб, що не є дієздатними - оформлення Декларацій буде проводитися опікунами (за наявності відповідних документів).
 10. Доцільно, щоб вся родина підписувала Декларацію з одним лікарем. До відома діти старші за 14 років можуть підписувати Декларації з сімейними лікарями.
 11. Місце проживання та реєстрації громадян при оформленні Декларацій немає значення, основним є вільний вибір лікаря сімейного або дільничного терапевта, довіра до нього, бажання лікуватися та спостерігатися ним.
 12. Лікар має право відмовити в підписанні Декларації, якщо в нього вже набрано 2тис. пацієнтів.
 13. Пацієнт може змінювати лікаря за своїм бажанням. При цьому попередня Декларація автоматично анулюється при введенні в систему E-Heals даних нової Декларації.
 14. Треба пам’ятати, що в майбутньому всі відношення пацієнтів з медициною стануть будуватися тільки через лікаря первинної ланки, а саме: направлення на будь-яке обстеження, консультації спеціалістів, направлення на планове лікування в умовах стаціонару та інше.
 15. Природно, що при виникненні станів невідкладної допомоги (травми, гострої хірургічної, серцево-судинної та інших) передбачено надання медичної допомоги фахівцями відповідного рівня.
 16. Наявність у пацієнта мобільного телефону лікаря та сестри медичної, надасть можливість консультацій з приводу стану здоров’я, оформлення медичних довідок, планування наступних амбулаторних прийомів тощо.
 17. Попередній запис на прийом, відвідування додому (при необхідності) також можна буде оформлювати минаючи медичну реєстратуру, а зателефонував сестрі медичній лікаря, з яким підписана Декларація.
 18. Можливість спілкування пацієнта та медичних працівників по мобільним телефонам повинна мати свої межі:
  • необхідно знати розклад лікаря, щоб не турбувати його зайве під час амбулаторного прийому, не відволікати від спілкування з іншими пацієнтами. Тобто години звернення по мобільному телефону необхідно обговорити окремо та обов’язково;
  • лікарі та сестри медичні первинної ланки мають право на приватне життя та відпочинок.

УВАГА ПАЦІЄНТАМ!

Увага пацієнтам!

В Чернігівській міській лікарні №2 працює WiFi. Якщо на момент Вашого перебування та лікування в стаціонарі у Вас виникли непорозуміння з медичним персоналом, запитання, пропозиції щодо покращення якості надання медичної допомоги, ви можете залишити повідомлення для адміністрації на сайті лікарні (у т.ч. анонімно) http://www.hospital2.org.ua

ВИ МОЖЕТЕ ОБРАТИ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

СПИСОК ЛІКАРІВ ПОЛІКЛІНІКИ, З ЯКИМИ МОЖЛИВО ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ
Лікар Місце надання первинної допомоги Територія
Шилина

Наталія Павлівна

Завідувач терапевтичним відділення поліклініки

Стаж роботи – 41 рік

Вища кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другий поверх, кабінет № 205 Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Генерала Бєлова, буд №№  37/корп. І - ІІ - ІІІ - ІV - V,  27,  29,  29а,  31,  33.

Костюк

Олена Петрівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 39 років

Вища кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2 ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 209 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Космонавтів буд. №№  2,  4, 4а, 6, 8, 12, 20,  22. вул. Генерала Бєлова  буд. №№  4,  6,  8
Любухіна

Ірина Анатоліївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 28 років

І кваліфікаційна  категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 215 Територія надання первинної медичної допомоги: вул.  Генерала Пухова буд. №№ 130,  132,  138, 140,  142.
Лазарук

Наталія Василівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 23 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2 ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 213 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Генерала Пухова буд. №№ 127, 129/корп.І-ІІ-ІІІ, 131/корп. І-ІІ-ІІІ,  133, вул. Доценка буд. №№ 21,  23,  25,  27.
Мельник

Людмила Миколаївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 37 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 35 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Маршала Рокосовського буд. №№  18а,  20, 20а,  22,  22а

вул. Доценка буд. №№ 2,  2б,  4,  4а,  6.

Вовк

Наталія Михайлівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 19 років

І кваліфікаційна  категорія

 

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 215

 

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Освіти буд. №№ 1-27,  2-24,  4а,  4б, 6, 8, 10. І-ІІ провулок Освіти – всі будинки вул. Кривулевська – всі будинки вул. Шевченка №№ буд. 106,  108,  110,  112а.

вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 3, 5. І-ІІ провулок Тракторний – всі будинки

Чуприна

Тамила Олександрівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 36 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другій поверх,

кабінет № 35

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. буд. Доценка № 24. вул. буд. Маршала Рокосовського № 16. вул. буд. Генерала Пухова №№ 101, 103, 105, 107
Висоцька

Лілія Віталіївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи –  38 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул.. 1 Травня, 168, другій поверх, кабінет № 209 Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 30, 42а,   43, 45, 45а, 49, 49а,  51,  53,  54.
Зозуля

Ірина Вікторівна

Лікар загальної практики – сімейної медицини

Стаж роботи – 5 років

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 213

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 9, 11, 13, 17,  17а,  19,  21,  23,  25.

вул. Освіти буд. №№ 26,  29.

Ольховий

Роман Станіславович

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 17 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 110.

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Менделєєва – всі будинки, вул. Петровського буд. №№ з 21 та 22 до кінця   вулиці

вул. Шевченка буд. №№  38,  40,  44,  46,  48, 48а,50,  52.

вул. Г.Полуботка буд. №№ 74,  76,  84,  120, з 59 до кінця вулиці, окрема буд. №  80.

вул. Академіка Павлова буд. №№ 15,  17,  приватний сектор.

Гребницький

Валентин Михайлович

Завідувач терапевтичним відділення поліклініки

Стаж роботи – 44 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168, другий поверх, кабінет № 211 Територія надання первинної медичної допомоги:

проспект Перемоги буд. №№ 114, 116,  118,  120, 126, 126а, 128., вул. 1 Травня буд. №№ 24 – 48, 41-71., вул. Любомира Боднарука буд. №№ 4-52,  3-59.

вул. 8 Березня – всі номери будинків вул. М.Вовчка – всі номери будинків., вул. Соснова буд. №№ 1-5,  4-28, вул. Курганна – всі номери будинків.

провулок Курганний – всі номери будинків, провулок Любомира Боднарука – всі номер будинків.

Скляр

Ірина Володимирівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 18 років

І кваліфікаційна  категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 200

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Шевченка буд. №№ 30,  30а,  32,  49,  49а, 49б,  51,  53,  53а,  53б,  53в.,   вул.  Івана Шраги – всі будинки    вул. Лермонтова буд. №  5а, вул. О.Молодшого буд. №№ 3,  8,  12,  12а.
Прохорова

Олена Олексіївна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 4 роки

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 200

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. та провулок Ніжинський - всі будинки.

вул. Мачеретівська - всі будинки

вул. Ломоносова - всі будинки

вул. О.Лазаревського -  всі будинки

вул. О. Шафонського - всі будинки

вул. Некрасова буд. №№  84-90.

вул. Освіти буд. №№ 77-79,  81,  83.

вул. та провулок Молодіжний - всі номера, вул. Земська буд. №№ 2-52а, 1-79.

проспект Перемоги буд. №№ 155,  159,  163.

вул. Станіславська – всі будинки.

вул. Т.Кореня – всі будинки.

Кисла

Олена Василівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

стаж роботи – 25 років

І кваліфікаційна  категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 201

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Рєпіна – всі будинки

вул. Освіти буд. №№ 86,  88

вул. Соснова буд. №№ 34-100,  5а-75.

вул. Грибоєдова буд. №№ 3-27, 2-22.

провулок Проектний – всі будинки

вул. Кибальчича буд. №№ 29-39,  34-48.

вул. Українська буд. №№ 2-8, 3-9а.

вул. М.Міхновського буд. №№ 47-57, 58-68, 68а.

вул. 1 Травня буд. №№ 50 - 162, 73 - 141, 77.

вул. 77 Гвардійської дивізії буд. №№ 2а - 24а.

провулок О. Шафонського – всі будинки

вул. Седнівська – всі будинки

вул. Таранущенка буд. №№ 1а - 31, 4 – 42

Воєдило

Світлана Валентинівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 18 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 201

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Г.Полуботка буд. №80

проспект Перемоги буд. №№ 147, 149, 151, 151а, 153

вул. Андріївська – всі будинки.

вул. О. Фльорова – всі будинки.

вул. Т.Кореня буд. № 9.

вул. Ганжівська - всі будинки.

вул. О.Молодшого буд. №№ з9 до кінця вулиці, з 54 до кінця вулиці

Юльчиєва

Світлана Іванівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 19 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 203

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 3а,  5а,  7.

вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 26,  28, 32,  34,  38,  40,  48

Знахаренко

Ольга Іванівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 35 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 203

Територія надання первинної медичної

допомоги:

проспект Перемоги буд. №№ 187,  189,  191, 193,  195,  197,  201,  203,  205.

вул. Маршала Рокосовського буд. №№  27, 29

Зеленковська

Ольга Володимирівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 34 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, Вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 204

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Маршала Рокосовського буд. №№  35, 37, 37а, 39,  41,  41а,  41б.

проспект Перемоги буд. №№ 180,  184

Кальдяєва

Оксана Миколаївна

Завідувач відділення загальної практики-сімейної медицини

Стаж роботи – 14 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 113

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 11,  15.

вул. Космонавтів буд. №№ 1,  1а,  3,  3а, 3в, 5, 5а,  9

Красюк

Ольга Іванівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 22 роки

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 103

Територія надання первинної медичної допомоги: вул. Савчука – всі будинки, крім буд. №  7
Вакантна дільниця

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Алексєєва №№ 37 - 67, 56 - 80.

І та ІІ провулок Алексєєва – всі будинки.

вул. Ю.Мезенцева №№  30 - 58,41 - 81,  83,  85.

провулок Льотний №№ 1 - 15.

вул. Мстиславська №№ 132а,  134,  163 - 181.

вул. Партизанська №№ 1- 35,  4 - 32.

провулок Партизанський – всі будинки.

вул. Стрелецька №№ 2 - 56

Мохонько

Андрій Володимирович

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 7 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 105

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Єськова – всі будинки.

вул. Стрілецька буд. №1,  №  1/27.

вул. Ю.Мезенцева буд. № 80,  № 87.

провулок Мезенцева – всі будинки.

вул. Мстиславська буд. №№ 130, 130а, 132, 138, 140

Обморок

Тетяна Петрівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 20 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 108

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Генерала Бєлова буд. №№ 10,  12,  12а, 14, 20,  22,  24,  30/ корп. І, ІІ, ІІІ

Вольська

Ірина Дмитрівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 17 років

І кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 103

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Маршала Рокосовського буд. №№ 42, 44, 46, 54, 54а, 56, 56а, 58,  58а, 60,  62,  66,  68,  70

Хроленко

Наталія Василівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 12 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 208

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 7а,  7в,  9а.

вул. Маршала Рокосовського буд. № 36.

вул. Космонавтів буд. №№ 10,  10а,  14,  16,  18, 24,  26

Самойлова

Ніна Григорівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 4 роки

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

другій поверх, кабінет № 208

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Генерала Бєлова буд. №№ 17,  21,  23,  25

Тремба

Наталія Володимирівна

Лікар загальної практики - сімейної медицини

Стаж роботи – 10 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 108

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Доценка буд. №№ 26,  26а,  28.

вул. Маршала Рокосовського буд. № 16а.

вул. Генерала Пухова буд. № 109 корп. І-ІІ-ІІІ

Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Юльчиєва Світлана Іванівна)

І- ІІ Кордівка - всі будинки

вул. Грінченка - всі будинки.

вул. Федоровського - всі будинки

вул. Відпочинку- всі будинки,

І-ІІ пров. Відпочинку - всі будинки,

вул. Шевченка буд. №№  56 - 100, 71 - 91, 57.

провулок Некрасова - всі будинки,

вул. Некрасова буд. №№ 1- 33, 2 - 24.

вул. Ак. Павлова - приватний сектор, № 19

провулок Ак. Павлова - всі будинки

вул. Кочерги - всі будинки.

вул. В.Хижнякова - всі будинки,

вул. А. Верзілова – всі будинки.

вул. Земська буд. №№ 68, 70, 72, 74-88, 77а-119

провулок Квартальний - всі будинки

Вакантна дільниця

( сумісник лікар

Зозуля Ірина Вікторівна)

вул. Генерала Бєлова буд. №№ 37/ корп. І-ІІ-ІІІ-ІV-V,  27,  29,  29а,  31,  33
Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Лазарук Наталія Василівна)

вул. Доценка буд. №№ 13, 13а, 13б, 15, 15а, 15б, 17,  17а,  17б, 17в,  17г,  25в
Вакантна дільниця

( сумісник лікар

Знахаренко Ольга Іванівна)

Село  Олександрівка – всі будинки,

Село Пивці – всі будинки

Вакантна дільниця

( сумісник лікар Ольховий Роман Станіславович)

вул. Михайлофедоровська- всі будинки.

провулок 1 Травня – всі будинки

вул. Лермонтова №№ 1- 31,  4 - 24.

провулок Лермонтова – всі будинки

вул. О.Молодшого №№ 5 - 7б,  22 - 40.

вул. О.Міхнюка №№ 6 -10, 15 - 49, 41, 41а/1, 41а/ІІ.

проспект Перемоги №№ 115,  117,  119,  119а, 121, 123а,  125,  143,  145.

вул. Г.Полуботка №№ 44 - 66,  33 – 47

Вакантна дільниця

( сумісник лікар

Кисла Олена Василівна)

вул. 8 Березня – всі будинки

вул. М.Вовчка – всі будинки.

вул. Соснова №№ 1- 5,  4 - 32.

провулок та вулиця Курганна – всі будинки.

вул. Л.Боднарука №№  4 - 52,  3 - 59

провулок Л.Боднарука – всі будинки.

вул. 1 Травня №№ 26 - 48, 41 - 71

проспект Перемоги №№ 114, 116, 118,  120,  126, 126а,  128

Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Скляр Ірина Володимирівна)

вул. Шевченка буд. №№  22,  37,  39а,  41,  43, 45,  47,  47а.

вул. Савчука буд. №7.

вул. О. Міхнюка буд. №№ 1,  3,  5,  7,   9

Вакантна дільниця

(сумісник лікар

Красюк Ольга Іванівна)

вул. Доценка,  буд. №№ 21,  23,  27,  30,  30а,  32.

вул. Генерала Пухова буд. №№ 111/корп. 1-ІІ-ІІІ, 113,  115 ,  115а,  117,  119,  121

Вакантна дільниця

проспект Перемоги, буд. №№162, 164, 166, 168, 170, 174, 176, 178, 182

Вакантна дільниця

вул. Генерала Пухова буд. №№ 132, 136, 144,

146,  148,  150,  152,  154

Вакантна дільниця

вул. 1 Травня буд. №№ 159, 161, 163

Вакантна дільниця

(відвідування вдома черговим терапевтом)

вул. Олени Білевич буд. №№ 34 - 51, 36 - 68.

провулок Олени Білевич – всі будинки.

вул. Гонча буд. №№ 101 - 113, 108 - 130

вул. Юрія Мезенцева буд. №№ 2 - 28,  3 – 39.

вул. Маршала Росовського буд. №№ 1-35,  2-34.

вул. Пoлини Осипенко буд. №№  1- 35,  2 - 34.

вул. Волонтерів – всі будинки.

вул. Мстиславська буд. №№ 96 - 126, 140, 131, 133, 134, 135, 136, 137, 139, 141-161

Сусло

Наталія Володимирівна

Дільничний терапевт

Стаж роботи – 10 років

ІІ кваліфікаційна категорія

Місце надання первинної медичної допомоги  - поліклініка Чернігівської міської лікарні №2, ЧМР, вул. 1 Травня, 168,

перший поверх, кабінет № 105

Територія надання первинної медичної допомоги:

вул. Г.Чорнобиля - всі будинки.

вул. Партизанська буд. №№  2 - 58,  3 - 55

 

24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Біля 25% населення світу мають латентний туберкульоз, при якому люди інфіковані бактеріями туберкульозу, але (поки ще) не захворіли на хворобу та не можуть її передавати. Ризик того, що це може статися протягом життя складає 5-15%. Однак люди з ослабленою імунною системою: з ВІЛ-інфекцією, недостатністю харчування, деякими хронічними захворюваннями та діабетом або люди, що палять, вживають наркотики більш схильні до захворювання.

Коли у людини розвивається активна форма туберкульозу, хвороба тривалий час може мати прихований перебіг, в наслідок чого захворівший не звертається своєчасно за медичною допомогою та інфікує інших людей (за рік людина, хвора на туберкульоз, може заразити до 10-15 інших людей, з має контакт). В цей період мікобактерія туберкульозу, яка потрапила в організм людини, починає розмножуватися (в легенях або інших органах – нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишківнику, шкірі, статевих органах), а імунна система намагається зупинити або сповільнити цю агресію. Через деякий час людина починає відчувати нездужання – кашель, лихоманку, слабкість, рясне потовиділення вночі, безпричинну втрату ваги та ін.). Поява двох або більше ознак – привід звернутися до лікаря. Кровохаркання, виражена задишка, біль в грудній клітці – більш пізні симптоми.

Туберкульоз можна лікувати та виліковувати. У разі активної, чутливої до ліків форми хвороби проводиться стандартний шестимісячний курс лікування чотирма протимікробними препаратами. При захворюванні на туберкульоз, людина повинна приймати ліки за схемою, призначеною лікарем.

Успішність боротьби з епідемією, зниження захворюваності та смертності від туберкульозу залежить від особистої позиції окремої людини. Необхідно пам’ятати, що кожна людина відповідальна за своє здоров’я, за свою якість життя і все треба починати з себе, зі свого способу життя: намагатися вживати корисну та збалансовану (білками та жирами) їжу, займатися фізичною культурою та спортом, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися правил особистої гігієни тощо. Перебування на свіжому повітрі, особливо, серед хвойних дерев, дуже негативно впливає на збудника туберкульозу. Необхідно щорічно проходити флюорографічне обстеження та пам’ятати, що тривалий (спочатку сухий) кашель, який посилюється вночі та вранці являється приводом відвідування сімейного лікаря та обстеження мокротиння на наявність мікобактерії туберкульозу.

 

ВНИМАНИЕ ОПАСНОСТЬ!!!

ВНИМАНИЕ ОПАСНОСТЬ!!!

Есть проблема и если на нее не обратить внимания, будет поздно. Эта зараза расползается среди молодежи и будет большая беда в нашем городе — «ПРОБЛЕМИЩЕ».

За неделю 4 поступления с тяжелыми наркотическими отравлениями. Скорее всего, это - «синтетика»: неадекватное поведение, рвота, прикус языка, состояние комы. Люди превращаются в «овощи». Выходят из состояния крайне тяжело, существует угроза жизни и последствия в виде психических нарушений.

Молодые здоровые люди до 30 лет, которые могут не выжить или остаться инвалидами.

КОМУ ЭТО НАДО?

Где родные, близкие, друзья и «активисты»?

Кто виноват?

ЗАДУМАЙТЕСЬ!

В Другу міську прийшла весна!

Сьомого марта чоловіки лікарні поздоровили найчарівнішу частину колективу зі святом 8 Березня, з Весною!

Відкриття амбулаторії сімейних лікарів на П’яти Кутах

Приємною новиною на початку року повинне стати відкриття амбулаторії сімейних лікарів на П’яти Кутах за адресою: пров. 1 Травня, 3. Приміщення на другому поверсі зазнало чудового ремонту, а реєстратуру та гардероб в колишньому їх стані взагалі не можна впізнати. Територія, що буде відноситись до амбулаторії, розрахована на крокову доступність, тобто 450-550 м.

Перелік вулиць та будинків надані нижче.

Загальна кількість дорослого населення коливається біля 14 тис., а дітей нараховується 800 осіб. На цей час це складає 7 терапевтичних та 2 педіатричні дільниці. Тобто в амбулаторії лікарі будуть вести прийом як дорослого, так і дитячого населення.

Крім того, передбачається:

 • наявність процедурного кабінету,
 • денного стаціонару на 2-3 ліжка,
 • кабінету фізіотерапевтичного лікування (інгалятор, УВЧ, небулайзер),
 • проведення ЕКГ.

До амбулаторії з поліклініки лікарні перейдуть наступні лікарі: Кальдяєва О.М., Кисла О.В., Скляр І.В., Ольховий Р.С., Воєділо С.В., Красюк О.І., Сусло Н.В.

Майже всі вони мають І кваліфікаційну категорію та достатній стаж роботи, користуються авторитетом серед населення.

Сподіваємося, таке наближення первинної медичної допомоги до пацієнта, по-перше, в деякій мірі розгрузить медичний персонал основної поліклініки, по-друге, буде позитивно прийнятим пацієнтами. Відкриття амбулаторії планується в середині лютого.

ПЕРЕЛІК

вулиць, мешканцям яких медична допомога буде надаватися

 в амбулаторії на 5 Кутах. 

 • Проспект Перемоги, буд. №№ 114,115,116, 117, 118,119,119а,120,121, 123А,126,126А,128, 143, 145, 147,149,151,151А,153,155,159,163
 • вул. О. Молодшого, буд. №№ 3,5,7б, 8,12,12а, 19 корпус 1-6 - 47, №22 по 40-78а
 • вул. Михайлофедорівська – всі номери будинків;
 • вул. Олега Михнюка , буд. №1,3,5,6,7,9, 10, з №15 по 47;
 • вул. Г. Полуботка, буд. з №44 по №72, з №33  по №47, 80;
 • провулок Лермонтова – всі номери будинків;
 • вул. Лермонтова, буд. з №1 по 31, з №4   по 24;
 • провулок 1 Травня – всі номери будинків.
 • вул. Земська буд. №№ 2-52а, 1-79
 • вул. Станіславська – всі номери будинків;
 • вул. Терентія Кореня – всі номери будинків;
 • вул. Соснова буд. №№ 1,2,3,4 по 28, 34-82, 5,5а - 57;
 • вул. 1 Травня буд. №№ 7 - 41, 24 - 48, 50-136, 73-123;
 • провулок О.Шафонського – всі номери будинків;
 • вул. О.Шафонського – всі номери будинків;
 • вул. Ломоносова – буд. №№ 1-20,2-19;5А.
 • вул. Кибальчича буд. №№ 29-39, 34-48;
 • вул. Українська буд. №№ 2-8,3-9а;
 • вул. М.Міхновського буд. №№ 47-57,58-68,68а.
 • вул. Челюскінців, буд. №9;
 • вул. Андріївська – всі номери;
 • вул. Ганжівська – всі номери;
 • вул. Олега Флорова – всі номери.
 • вул. Любомира Боднарука , буд. з №4 по №52, з №3 по №59,
 • вул. 8 Березня – всі номери;
 • провулок Любомира Боднарука – всі номери;
 • вул. М. Вовчка – всі номери;
 • вул. Курганна – всі номери;
 • провулок Курганний – всі номери; вул.
 • вул. Савчука, буд. №№1, 3, 5, 7, 7а, 7б, 11
 • вул. Шевченка буд.№№22, 30, 30а, 32 ,37, 39-а, 41, 43, 45, 47, 47а, 49а, 51,53,53а, 53б , 53в,
 • вул. Шрагі, буд. №4, 9;

 

 

Святкування Дня святого Миколая

Святий Миколай в українській народній традиції займає особливе місце, українці з давніх часів вважають святого Миколая заступником простого люду (до  речі, його ім'я в перекладі з грецької означає "перемога народу"), охоронцем і помічником, покровителем дітей. Цього святого називають "скоропомічним" –  адже він завжди спішить на допомогу потребуючим.

З давніх-давен День святого Миколая святкували весело. Завчасно готували маленькі даруночки, пекли печиво, запрошували музик, скликали гостей. І звичайно ж чекали найголовнішого нічного гостя – Миколу-Чудотворця, запалювали свічки, читали молитви...

У Чернігівській міськійї лікарні №2 стало доброю традициєю влаштовувати в День святого Миколя свято для дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Силами дітей співробітників – наших маленьких талановитих янголят - влаштовано святковий концерт. У відділеннях до свята напекли "миколайчиків", печиво, пиріжки.

Спонсором свята став наш багаторічний друг - ТОВ «Продовольча компанія «Ясен». Дякуючи його благодійної допомозі, дітлахи смакували солодащами. Головний лікар подарував торти, а  подарунки к святу забезпечив профспілковий комітет лікарні.

На базі ЧМЛ №2 відбувся симуляційно-інтерактивний тренінг «Bodi interact»


05.12.2017р. в рамках Європейського проекту Європейської організації інсульту (ESO) та за Ініціативи ANGELS на базі ЧМЛ №2 відбувся симуляційно-інтерактивний тренінг «Bodi interact». Проводив тренінг консультант Ініціативи ANGELS в Україні Лев Приступюк. В конференц-залі зібралися фахівці медичної галузі, які зацікавлені в сучасних актуальних питаннях діагностики та лікування інсультів, проведення тромболітичної терапії (ТЛТ) при ішемічному інсульті. Зокрема, були присутні лікарі та фельдшера екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, лікарі терапевти приймального відділення ЧМЛ №2, лікарі неврологи ЧМЛ №2 та ЧОЛ.

Лев Приступюк ознайомив присутніх з Ініціативою ANGELS, яка допомагає реалізувати мету в Україні - вдосконалення надання допомоги хворим з інсультом.

На тренінгу були розглянуті наступні практичні питання:

 • виявлення перших ознак інсульту та тактика ведення хворого-кандидата на ТЛТ на догоспітальному етапі;
 • тактика ведення хворого-кандидата на ТЛТ на госпітальному етапі;
 • проведення ТЛТ;
 • помилки, недоліки при проведенні ТЛТ у хворих на ішемічний інсульт.

Тренінг видався плідним. Вирішено провести наступний тренінг в майбутньому 2018 році із залученням фахівців м.Чернігова, м.Ніжина, м.Прилук.

 

 

До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом

 

Глобальна епідемія ВІЛ/СНІД за своїми масштабами стала однією з найсерйозніших загроз для людства . За час, що пройшли з моменту перших проявів хвороби, вірус вразив близько 100 мільйонів людей.

За даними UNAIDS (ООН СНІД) щоденно в світі ВІЛ-інфікується більше 14 тисяч людей.

Зараз ця хвороба займає четверте місце в світі серед причин смерті, а у людей у віці до 30 років – перше місце.

Складна епідемічна ситуація і в м.Чернігові:

 • за всі роки спостереження по м. Чернігову виявлено 2917 осіб, станом на 01.11.17р. на диспансерному обліку по місту перебуває 958 ВІЛ-інфіковані особи;
 • по території обслуговування ЧМЛ №2 виявлено 630 ВІЛ-інфікованих осіб, знаходиться під медичним наглядом 296 осіб, з яких 10 – діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями.

Фахівцями лікарні проводиться робота з питань профілактики, виявлення та лікування ВІЛ-інфікованих осіб серед населення.

Щорічно у лікарні проходять обстеження на антитіла до ВІЛ від 5 до 6 тисяч осіб, серед яких виявляються ВІЛ-інфіковані. За 10 місяців 2017 року обстежено 3714 осіб, серед яких виявлені антитіла до ВІЛ у 52 осіб ( 1,4%).

Виявлені особи проходять додаткове медичне обстеження, встановлюється клінічний діагноз і вони знаходяться на диспансерному нагляді. В разі необхідності  за окремими показниками) призначається специфічна антиретровірусна терапія, яка приймається пожиттєво. Слід зазначити, що лабораторне обстеження на антитіла до ВІЛ, специфічне лікування проводиться безкоштовно для всіх пацієнтів.

На жаль, значна більшість серед виявлених ВІЛ-інфікованих осіб вкрай несерйозно ставиться до свого здоров’я, не приходить на виклики для медичного огляду, чим погіршує свій стан здоров’я.

Щорічно медичні працівники лікарні проводять широку роз’яснювальну роботу серед населення з питань профілактики ВІЛ-інфікування:

 • бесіди з пацієнтами,
 • проведення дотестових консультацій;
 • лекції в молодіжних колективах ( студенти, школярі); Тільки в листопаді-грудні 2017 року проведено 7 лекцій для студентів та школярів (всього 213 осіб);
 • в усіх відділеннях лікарні розміщені санітарні бюлетені, де доступно роз’яснюються шляхи ВІЛ-інфікування, заходи по попередженню інфікування .

14 листопада — Всесвітній день діабету

14 листопада відмічається Всесвітній день діабету - важкої хвороби, на яку в світі страждають біля 220 мільйонів людей.

У значної частини захворілих - так званий діабет ІІ типу, при якому інсулін що виробляється організмом людини, використовується неефективно. Найчастіше це зумовлено переїданням, надмірною масою тіла, відсутністю фізичної активності. Біля 20% випадків вперше виявленого діабету відбувається випадково: при медоглядах або стандартному обстеженні пацієнта при зверненні по медичну допомогу з приводу іншого захворювання. На жаль, кожен п’ятий вперше зареєстрований хворий вже має ускладнення діабету: ураження нирок, очей, судин нижніх кінцівок.

В нашій поліклініці під диспансерним наглядом перебуває 2523 пацієнта з діабетом, з них хворі з ІІ типом складають 92%. Щорічно клініко-діагностична лабораторія поліклініки проводить біля 29 тиc. досліджень глюкози крові, при цьому в 30 % виявляє підвищений її вміст.

В рамках Всесвітнього дня діабету 14 листопада в холі поліклініки проводилося безкоштовне вимірювання вмісту глюкози крові за допомогою глюкометра. Цього разу пройшли обстеження 171 відвідувача. Медичний персонал перед дослідженням опитував, чи натщесерце звертається людина.

В результаті обстеження у 36% пацієнтів глюкозa крові була значно підвищенa (від 9 до 20 ммоль/л), з них у 13 відвідувачів цей факт був зареєстрований вперше. Тобто 20% обстеженим була надана рекомендація звернутися по консультацію до лікаря.

Діабет можна й треба попередити. Дотримуйтеся здорового харчування (більше свіжих овочів та фруктів, менше цукру, мучних виробів, солодких напоїв, жирної їжі), будьте фізично активними, позитивно мислячими, відкиньте шкідливі звички (паління, вживання алкоголю).

ПАМ’ЯТАЙТЕ: ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ – ХВОРОБА, ЯКА ПОГІРШУЄ ЯКІСТЬ ВАШОГО ЖИТТЯ ТА СКОРОТИТЬ ВАШ ВІК.

Wi-Fi в лікарні

З 1 серпня в стаціонарних відділеннях Чернігівської міської лікарні №2 на кожному поверсі, в кожному відділенні діє вільна Wi-Fi – зона.

Відтепер пацієнти, знаходячись в стаціонарі, зможуть безкоштовно користуватися інтернетом та усіма його численними сервісами.

Для доступу досить мати ноутбук, смартфон, планшет або інший гаджет з функцією Wi - Fi.

День боротьби з раком молочної залози

20 жовтня - день боротьби з раком молочної залози.

Рак молочної залози є найбільш розповсюдженою онкологічною патологією, що зустрічається у жінок нашого регіону.

Недолік інформації, незнання алгоритму поведінки, страх перед хворобою і просто байдуже ставлення до власного здоров'я - головні причини пізнього звернення по медичну допомогу.

Будь-яка хвороба в запущеній стадії призводить до несприятливого результату і дуже обтяжлива у фінансовому плані. Виконання простих рекомендацій дозволяє суттєво знизити ризик захворювання.

ОБСТЕЖУЙТЕСЯ І БУДЕТЕ ЗДОРОВІ!

Опубліковано Другою Чернігів 20 жовтня 2017 р.

Всесвітній день серця

Боротьба із серцево-судинними захворюваннями та їх попередження є надзвичайно важливими у всьому світі. За статистикою захворювання серцево-судинної системи посідають перше місце у цілому світі. За даними ВООЗ хвороби системи кровообігу провокують у світі більше половини всіх випадків смерті, а також третину причин інвалідності та щороку забирають до 17,5 мільйонів людських життів, і, на жаль, число таких смертей постійно зростає.

Ця проблема різною мірою зачіпає країни з різним рівнем доходу. Більше 80% випадків смерті від хвороб серця і судин відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, майже в рівній мірі серед чоловіків і жінок. Протягом останніх 25 років розповсюдженість хвороб серця і судин в Україні виросла в 3 рази, а смертність від них збільшилася на 45%.

В Чернігівській міській лікарні №2 створена система повного циклу лікування серцево-судинних захворювань. З метою удосконалення системи надання кардіо-судинної хірургічної допомоги населенню міста в 2015 році на базі відділення серцево-судинної хірургії, І кардіологічного відділення та відділення інтервенційної радіології та рентгенології в Чернігівській міській лікарні №2 був створений Центр кардіохірургії, хірургії судин та малоінвазивної кардіології.

В центрі виконуються операції:

 • Операції на аорті та артеріях
 • Операції на серці
 • Рентгенендоваскулярні операції

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В центрі проводиться лікування хворих з гострим інфарктом міокарда та гострим коронарним синдромом, порушенням ритму серця, тромбоемболією легеневої артерії тощо. Мешканці міста та області отримують оперативне та консервативне лікування.

За твердженнями багатьох спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 80% випадків передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна попередити завдяки:

 • правильному харчуванню,
 • регулярній фізичній активності,
 • відмові від паління,
 • підтриманню нормальної маси тіла,
 • корекції підвищеного артеріального тиску, рівня холестерину та глюкози в крові.

 Будьте здорові!