Підрозділи лікарні:

Карантин: мер запевнив лікарів у готовності до співпраці

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 9 квітня зустрівся з колективом лікарів міської лікарні №2, яка увійшла до складу основних та резервних медичних закладів для прийняття хворих на коронавірус.
Як звітував очільник міста, захисних костюмів у нас закуплено більше тисячі одиниць. Ще понад півтисячі костюмів надійшло по лінії допомоги від Благодійного фонду П. Порошенка. Також мер наголосив на необхідності звузити коло спілкування, утримуватись від зібрань та запевнив лікарів, що вони можуть звертатися до нього з будь-якого проблемного питання.
– Захисних костюмів чернігівського виробництва ми закупили вже понад тисячу. І можемо закупати ще, якщо та те виникне потреба! Не вистачає апаратів ШВЛ, яких місто потребує ще з півтори десятки і які на сьогодні придбати ніде не можливо. Проблемною є й закупівля ліків, які зазначені в новоприйнятому протоколі МОЗ. Якщо допомогти ліками й обладнанням можливості нема, можна допомогти коштами, які можна перерахувати на спеціальний рахунок лікарні. Гроші будуть витрачатися на ті нагальні потреби, які виникатимуть для лікування хворих на коронавірусну інфекцію, – поінформував Владислав Атрошенко.
Також мер наголосив: місто вдячне всім благодійникам за будь-яку допомогу! Проте його звернення до лікарів сьогодні полягає в орієнтації меценатів на більш нагальні потреби. На благодійний рахунок протидії коронавірусній інфекції надійшло понад 6 млн грн, із яких закупили обладнання, низку матеріалів медичного призначення, бактерицидні лампи тощо. Також лікарями під час спілкування була озвучена пропозиція збільшити запас звичайних медикаментів, які будуть потрібні для хворих на COVID-19. Міський голова запевнив про готовність розв’язувати цю проблему негайно. За слова Владислава Атрошенка, за умови, якщо кількість хворих на коронавірусну інфекцію складатиме десятки й сотні, а не тисячі, то розрахункові потреби прямих витрат із міського бюджету на лікарні й підвищення зарплат лікарям становитимуть порядку 30 млн грн.
– У цих межах кошти ми знайдемо – прохання чітко це розуміти. Щось зупинимо, щось не будемо робити, щось пізніше профінансуємо,  але – знайдемо! – акцентував міський голова. Під час спілкування з колективом Владислав Атрошенко звернув увагу на те, що ще тиждень тому сам сприймав цю загрозу не настільки серйозно, як сьогодні. Навіть сподівався, що це нас якось омине. Проте динаміка настільки висока, кількість нових випадків росте в геометричній прогресії.
Тож Владислав Атрошенко зауважив на важливості інформування людей про необхідність залишалися вдома в пасхальні та поминальні дні: наразі кожен виграний нами день, – коли хвороби в місті ще немає, – на вагу золота. Адже лише один день активного спілкування може спричинити плачевні наслідки.
Обговорювалось і питання доцільності повної ізоляції міста. Міський голова зазначив, що це питання має вирішуватись на рівні області, комісією з розв’язання таких питань, до складу якої він також входить: «Будемо ще думати й радитися, чи дасть це ефект. Поряд Київ і Суми, де як раз є висхідні вогнища хвороби. Є випадки на Чернігівщині, до яких додалася Носівка. Тому не виключений і такий сценарій», – підкреслив мер.