Підрозділи лікарні:

Друга лікарня приєдналася до Глобального тижня безпеки дорожнього руху

В Україні відбувся другий етап V Глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН в Україні. Тривала ініціатива з 11 по 18 листопада. Проблема безпечності руху вкрай нагальна, адже в Україні через ДТП щодоби гине 10−11 людей, серед них − одна дитина. Це один із найвищих показників у Європі!
Тільки за дев’ять місяців цього року в нашій країні зафіксовано понад 108 тисяч дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 2 266 осіб.
У межах широкої низки заходів Тижня в Києві відбувся “круглий стіл” з основних аспектів медицини транспорту та медичного страхування. Організатором виступила адміністрація Київської міжрегіональної філії Державного підприємства Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту Міністерства охорони здоров’я України. Захід зібрав понад 100 учасників з усіх регіонів України.
Широкого обговорення набула проблема контролю за станом здоров’я водіїв. Підсумовуючи хід зустрічі, медична спільнота дійшла висновку, що дієвим важелем у вирішенні низки питань є адаптація законодавства у сфері безпеки дорожнього руху до європейських стандартів, створення єдиної державної бази даних медичних оглядів водіїв та впровадження медичного страхування.
У складі чернігівської делегації – заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Чернігівської міської лікарні №2 Інна Сорокіна,
яка зазначила на солідарності з пропозиціями медичного зібрання щодо посилення моніторингу системи безпеки дорожнього руху, зокрема за видачею медичних довідок для водіїв, особливо в секторі приватного медичного бізнесу.
Чернігівська міська лікарня №2 – державна медична установа, яка здійснює повноцінний медичний огляд для кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів і має на це юридично закріплене право.
– При зверненні водіїв або кандидатів у водії у приватну фірму, яка «спеціалізується» на медичних довідках, а по суті «штампує» їх – програє все суспільство.
Водії або кандидати в них виграють у часі, але вони програють у головному – адже стан здоров’я так і залишається під великим запитанням. Тоді як під час обстеження в державній лікарні водій має можливість пройти комплексне обстеження, отримати фахову консультацію, своєчасно виявити проблеми свого здоров’я. Програють й інші громадяни, бо не можуть бути впевнені, що за кермом перебуває здорова та відповідальна людина. За статистикою, 70 % постраждалих – це пішоходи! Внаслідок критичної ситуації на дорогах – коли велика кількість молодих людей та дітей лишається життя, – країна втрачає людські ресурси в цілому.
Тож ми закликаємо наших громадян завжди свідомо проходити медичні огляди! – підкреслила Інна Сорокіна.