Підрозділи лікарні:

Школу здоров’я відвідала майже сотня учнів

Близько сотні людей прийшли 29 жовтня на заняття «Школи здоров’я» до поліклінічного відділення  Чернігівської міської лікарні №2.

Про це повідомила  заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Інна Сорокіна. Захід відбувся в межах просвітницької діяльності, присвяченої Всесвітньому дню боротьби з інсультом. Тема вкрай актуальна, підкреслюють лікарі.

Адже щороку в Україні діагностують близько 140 тисяч випадків інсультів, і лише 20% українців після хвороби повертаються до нормального життя. За десять місяців поточного року в другій лікарні виявили ознаки інсульту в 323 осіб. П’ята частина з них – працездатного віку.

Перед початком лекцій у холі поліклініки Чернігівської міської лікарні №2 можна було перевірити тиск, здати кров на цукор, послухати рекомендації лікарів про корисну їжу та позитивну дію траволікування.

Теми лекцій –  профілактика та лікування гіпертонічної хвороби, методи виявлення перших ознак інсульту. Також під час «Школи здоров’я» розповідали про те, як правильно доглядати за тими, у кого інсульт вже виявили. Зокрема, яким має бути харчування, як можна зробити найпростіший масаж та як уникати пролежнів.

Як зазначила Інна Сорокіна, ознаки інсульту помітні ззовні  у людини з’являється асиметрія обличчя, опущена повіка та кут рота, мова нечітка або ж людина взагалі не може говорити, з’являється оніміння, мурашки в руці. Якщо описати ці ознаки під час дзвінка до швидкої, людину можна убезпечити від подальших ускладнень. Прогноз подолання наслідків  інсульту може бути оптимістичним, якщо в перші три години  при діагностуванні ішемічного інсульту зробити  тромболізис  це визнана в усьому світі методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті та підвищує його шанси вижити й уникнути інвалідності. Проведенням цієї методики повністю володіють фахівці Чернігівської міської лікарні №2.

Як зазначила завідувач неврологічного відділення, лікар-невролог Ольга Федорова, на жаль, показник смертності від інсультів в Україні досить високий. Держава – в числі лідерів у плані інвалідизації від наслідків інсульту. Тож лекційні заняття передбачають не лише інформування населення, а й відповіді на запитання та консультації у форматі живого спілкування.

Серед слухачів були люди, які перенесли інсульт та повернулися до життя – це найкраща реклама ефективності лікування.

Мета медико-соціального проекту – попередити хворобу,  а в разі її виникнення – отримати допомогу від лікарів;  навчити людей, що перенесли хворобу та мають певні проблеми зі здоров’ям, як свій рівень життя зробити більш якісним.