Підрозділи лікарні:

Лікарі-інфекціоністи наголошують на важливості вакцинації від грипу

За даними ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року. За 46 тижнів поточного року в області захворіло 4594 особи, з них 3239 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 61,6%. Госпіталізовано 89 осіб, із них 73 дітей (82%). По Чернігову захворіла 2181 особа, з них дітей − 1715, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 39,3%. Матеріал від хворих на грип та ГРВІ у вірусологічну лабораторію не надходив.

Щоб захистити себе від захворювання на грип, рекомендуємо зробити вакцинацію. В аптеках, за попереднім замовленням, можна придбати вакцину «ДжісіФлю» (виробництва Кореї) та вакцину «Ваксігрип» (виробництва Франції).

Вакциновано проти грипу 1820 осіб, в т.ч. 712 дітей. Ситуація знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

За словами  лікаря-інфекціоніста 1-ї категорії КНП «Чернігівська міська лікарня №2» ЧМР Оксани Баластрик, наразі більша частина населення звертається в другу міську  лікарню із симптомами ГРВІ. Випадків клінічного підтвердження діагнозу «грип» нема. Цьогоріч передбачається циркуляція штамів чотирьох видів. Першу хвилю захворюваності на грип, говорить лікар-інфекціоніст, слід очікувати з настанням холодів. Найбільш ефективною профілактикою називає вакцинацію. Наразі в області вакцинувалося 1559 осіб.

За офіційною статистикою, минулого року в Україні вакцинувалося 0,5% населення, що свідчить про досить низьку культуру вакцинації.  Тоді як у США за той же період  – 40%.

Щоби захиститися від грипу, говорить Оксана Баластрик, окрім здорового сну, здорового раціону, слід дотримуватись особистої гігієни. За даними ВОЗ, захворюваність на ГРВІ та грип на 70−80% передається через брудні руки. Хоча й повітряно-крапельний шлях має місце бути.