Підрозділи лікарні:

Поради для хворих на гіпертонію

Близько 40% дорослих людей в світі страждають на гіпертонію. Вона є причиною більше 9 мільйонів щорічних смертельних випадків.

Підвищений кров’яний тиск - це систолічний кров’яний тиск ≥ 140 або діастолічний кров’яний тиск ≥90.

Наші поради поможуть вам зберегти своє серце здоровим.

  1. Відмовтесь від паління У курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарду, в 4 рази частіше – мозковий інсульт і в 16 разів частіше – захворювання судин ніг.
  2. Правильно харчуйтеся. Вживайте менше тваринних (насичених) жирів: купуйте пісне м'ясо, вилучайте видимий жир та шкірку курки. Обмежуйте споживання цукру та продуктів, що його вміщують. Використовуйте для приготування страв олію. Віддайте перевагу молочним продуктам з низьким вмістом жиру (йогурт, кефір, сир). Вживайте рибу хоча б раз у тиждень. Споживайте щоденно не менше 400 грамів фруктів та овочів (особливо збагачених калієм, кальцієм, магнієм), не забувайте про грецькі горіхи та бобові. Зменшить вживання алкоголю. Регулярно вживайте страви із зернових, віддаючи перевагу продуктам із борошна грубого помолу. Уникайте споживання солоних продуктів (копченості, консерви), зменшуйте кількість солі.
  3. Слідкуйте за вагою! Найкращий спосіб позбавитись зайвої ваги – змінити свої звички в харчування та збільшити фізичну активність.
  4. Більше рухайтесь! Виконуйте щодня будь-які фізичні вправи протягом 30 хвилин. Якщо ви більшу половину робочого дня проводите сидячи, звертайте увагу на дозвілля та піші прогулянки.
  5. Регулярно міряйте артеріальний тиск. Підтримуйте його на нормальному рівні (нижче 140/90 мм рт.ст.). Регулярно приймайте медикаменти, якщо їх вам призначив лікар.
  6. Вчиться розслаблятися! Кожен із нас інколи відчуває напруження при певних обставинах. Але в дійсності не обставини, а наша реакція на них є причиною стресу. Визначить для себе, що викликає у вас хвилювання. Здоровий сон - ваш найкращий друг. Більше позитивних емоцій – поспілкуйтеся з друзями, сходить в театр або на концерт, в ліс. Кішка або собака у вашому домі допоможуть не відчувати себе одиноким. Найголовніше правило – не піддавайтеся смутку і частіше посміхайтеся.

 Потурбуйтеся про себе, про своє майбутнє, про його якість та тривалість!